Co musisz ze sobą zabrać, jeśli przygotowujesz się do wyjazdu na narty?

Wyjazd na narty to duże przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Istnieje niezbędnik, bez którego będzie Ci bardzo trudno w poradzeniu sobie z konsekwencjami powszechnych zdarzeń. Sprawdź, co warto ze sobą zabrać na zimowy urlop.

Zacznij od ubezpieczenia

Ubezpieczenie narciarskie to absolutna podstawa i bez niej nie powinieneś nawet rozpoczynać planowania wyjazdu na narty. Dzięki tego typu produktowi uzyskasz: pokrycie kosztów leczenia (nawet w prywatnych ośrodkach), OC, NNW, ochronę bagażu, ochronę sprzętu narciarskiego. Najlepsze ubezpieczenia znajdziesz w Internecie. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by zaopatrzyć się w polisę narciarską dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz sytuacji. Więcej dowiesz się na stronie: UbezpieczenieNarciarskie.pl.

Kask

Drugi co do ważności element, bez którego zakładanie nart na nogi nie ma sensu. Niemal każdy upadek na stoku wiąże się z uderzeniem głową w podłoże. Z tego też powodu kask jest niezwykle ważnym atrybutem każdego miłośnika zjazdów. Upewnij się, że rozwiązanie, które chcesz kupić, posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i pasuje do Twojej głowy. Sprawdź też, czy zapięcie jest odpowiednio wygodne.

Gogle

Słońce na stoku potrafi skutecznie oślepić i doprowadzić do groźnego wypadku. Razem z kaskiem zaopatrz się więc w odpowiednie gogle, które pomogą Ci jeździć w pełnym słońcu. Dobrze będzie, jeśli przymierzysz te dwa elementy razem i sprawdzisz, czy nic Cię nie uwiera i pasuje tak, jak tego potrzebujesz.

Narty

Wbrew pozorom najdroższe i najbardziej profesjonalne narty nie są przeznaczone dla każdego. Ich budowa wymaga umiejętności jeżdżenia, a bez nich użytkownik naraża się na groźny upadek i kontuzję. Przed zakupem udaj się więc do sklepu i poproś o pomoc sprzedawcę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dopasujesz sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.

Odzież termoaktywna

Na stoku możesz spotkać się w ciągu kilku godzin z deszczem, śniegiem i intensywnym słońcem. Jak zabezpieczyć się przed warunkami pogodowymi? Wystarczy kupić odzież termoaktwyną. Dzięki niej cała wilgoć będzie odprowadzana, a Ty unikniesz zaziębienia i przegrzania. Zadbaj o ten element wyposażenia narciarza, by móc cieszyć się zjazdami w większym komforcie.

Apteczka

Pomimo tego, że ubezpieczenie narciarskie oferuje pokrycie kosztów leczenia, nie zawsze warto kierować swoje kroki do lekarza. Niektóre przypadłości z powodzeniem bowiem można pokonać w pokoju hotelowym. Z tego względu powinieneś zabrać ze sobą: bandaże elastyczne, leki przeciwgorączkowe, na gardło, przeciwbólowe, na zatwardzenie i biegunkę oraz środek do dezynfekcji niewielkich ran. Tak przygotowany z pewnością dasz sobie radę.

Krem UV

Słońce i mróz to zabójcze połączenie dla Twojej skóry. Dobrze więc będzie, jeśli przygotujesz się poprzez kupno kremu UV. Pamiętaj jednak, by dopasować rozwiązanie do swojej cery. Najlepsze kremy znajdziesz a w aptekach. Unikaj drogerii, które sprzedają masowe rozwiązania.

Niezbędnik narciarza nie jest niczym kosztownym i skomplikowanym. Największy wydatek stanowią narty, ale podejdź do tematu jak do inwestycji. W końcu będziesz korzystać z tego sprzętu przez wiele lat. Nie zapomnij jednak o niematerialnej ochronie w postaci dobrze dopasowanego ubezpieczenia narciarskiego. Pomoże Ci w niejednej trudnej sytuacji.

Artykuł partnerski

Komentarze