Czy technologia jest receptą na szczęśliwe miasto? Odpowiedzi będziemy szukać podczas Smart City Summit

Naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji samorządowych spotkają się 3 i 4 października na „Smart City Summit” w Białymstoku, aby wspólnie poszukiwać recepty na szczęśliwe miasto.

„Smart City Summit 2019” jest II edycją konferencji organizowanej przez prezydenta Białegostoku, klaster InfoTech oraz Fundację Resursa Podlaska. Ideą przewodnią tegorocznego wydarzenia jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jak technologia może zmienić nasze miasta i nasze życie na lepsze?

Konferencja „Miasta szczęśliwe” odbędzie się 3 i 4 października 2019 roku na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, który jest partnerem organizacyjnym wydarzenia. Podczas dwóch dni obrad, pięciu sesji tematycznych i debat eksperckich uczestnicy poszukają innowacyjnych rozwiązań oraz dobrych praktyk wdrażania idei smart city w kraju i zagranicą.

Główne przesłanie konferencji zawarte w jej tytule „Miasta szczęśliwe”, rozumiane jest jako poszukiwanie takiego modelu, w którym nowoczesne technologie służą mieszkańcom, aby żyło im się lepiej i wygodniej. Dwudniowe spotkanie naukowców, praktyków, samorządowców i przedstawicieli biznesu będzie koncentrować się wokół pięciu obszarów: człowiek, technologia i środowisko, przestrzeń, współrządzenie, strategia.

Patronat nad wydarzeniem objęła Unia Metropolii Polskich oraz Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja na evenea.pl/event/smartcitysummit.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.infotech.org.pl/smartcity oraz w wydarzeniu na Facebooku – Smart City Summit 2019 – Miasta Szczęśliwe”.

 

Red. PP, fot. materiały prasowe

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34