,

FestivAll w ibis Styles Białystok: zasmakuj, doświadczaj i maluj 

Śniadanie plus wystawa prac białostockiej artystki street-artowej, a do tego okazja do spróbowania swoich sił w malowaniu. Gdzie? W hotelu.

„Śniadanie ze sztuką”. Na wydarzenie pod takim hasłem już w najbliższą sobotę, 25 stycznia, zaprasza hotel ibis Styles Białystok (al. Piłsudskiego 25). Tego dnia, między godziną 6.30 a 11 będzie można przyjść do hotelowej Restauracji Ququłka i obejrzeć prace białostoczanki Ewy Markowskiej – projektantki murali i ilustratorki.

Jej malowidła ścienne można oglądać w Bulwarach Książęcych we Wrocławiu, na Dolnych Młynów w Krakowie i klubach muzycznych. Digitalowe obrazy natomiast zaczynają się pojawiać w social mediach komercyjnych marek. Ilustracje są w większości inspirowane rapem i klipami towarzyszącymi. W sobotę pojawi się w hotelu osobiście i będzie malować na żywo.

Ale to nie wszystko.

– Każdy będzie mógł się wykazać artystycznie – mówi Rafał Arasimowicz, specjalista ds. sprzedaży i marketingu ibis Styles Białystok. – Specjalne płótno będzie czekało na to, żebyście państwo zapełnili je według uznania i wyrazili swoją ekspresję pod okiem artystki.

– Każdy umie malować, czasem po prostu trzeba dać się ponieść inspiracji – zapewnia ze śmiechem Urszula Markowska-Buwaj, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w hotelu ibis. – My dajemy możliwość do sprawdzenia się w tej dziedzinie. Będzie też kącik dla dzieci z kolorowankami wzorowanymi na pracach artystki.

 

Skąd pomysł na artystyczne śniadanie?

– Chcieliśmy połączyć dwie pasje naszych gości: jedzenie i rozrywkę – mówi Urszula Markowska- Buwaj. – Ale wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, każdy może tego dnia przyjść i lepiej nas poznać, rezerwacje nie są wymagane. Chcieliśmy też pokazać lokalnych artystów.

Jest to bowiem pierwsza edycja FestivALL , czyli świętowania z okazji wprowadzenia nowej odsłony programu lojalnościowego grupy Accor, do której należy hotel – ALL Accor Live Limitless. Drugą edycję wydarzenia zaplanowano na 6 lutego. Wówczas będzie można obejrzeć prace Katarzyny Krauze-Romejko, również białostoczanki.

– Jej prace mają inny charakter, pokazują subtelną, pastelową kolorystykę, a motywem przewodnim są anioły – mówi Rafał Arasimowicz.

Hotel ibis Styles Białystok to jedyny w regionie hotel grupy Accor, do której należy ponad 3,7 tys. hoteli w ponad 100 krajach. Ma 13 sal konferencyjnych i 129 pokoi noclegowych.

– Chcemy pokazać, że jesteśmy marką lifestylową – mówi Urszula Markowska-Buwaj. – Marką, która kojarzy się z podróżami, dobrym jedzeniem i wyjątkowymi doświadczeniami. FestivAll to dobra okazja, żeby się o tym przekonać.

 

Red. EW, fot. Ewa Markowska, organizatorzy

Komentarze