Gdzie studiować? Tutaj kładą nacisk na wiedzę i praktyczne umiejętności, rozwijają kreatywne myślenie

Dewizą Uczelni Jańskiego w Łomży jest „Prawda – Dobro – Skuteczność”. To jedna z bardziej znanych szkół wyższych w województwie podlaskim i największych, najdynamiczniej rozwijających się w Polsce uczelni niepublicznych. Wśród nich jest też jedną z najstarszych, bo istnieje od 1993 roku. Do tej pory kształciło się tu ponad osiem tysięcy studentów z kraju i zagranicy. Dlaczego warto studiować właśnie tutaj?

W Uczelni Jańskiego w Łomży rekrutacja trwa do końca października, co wynika z zarządzenia rektora w sprawie przedłużenia terminu rekrutacji. Na każdym kierunku obowiązuje limit do 100 osób.

– Mamy jeszcze wolne miejsca. Z doświadczenia wiemy, że we wrześniu jest największe zainteresowanie i najwięcej zapisów na studia – zachęca do składania podań o przyjęcie na studia rektor dr Mirosław Cholewiński.

I dodaje, że zainteresowanie ofertą edukacyjną uczelni jest w tym roku duże. Prowadzony jest nabór na jednolite studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, studia II stopnia z pedagogiki oraz I i II stopnia z zarządzania. Na obydwu poziomach studiów z zarządzania oferowane są też nowe specjalności.

– W Uczelni Jańskiego dbamy o zapewnienie studentom wysokiego poziomu nauczania, zatrudniamy profesjonalną kadrę naukowo – dydaktyczną, tworzymy miłą atmosferę studiowania i empatyczne podejście do studenta. Nauczyciele akademiccy kładą szczególny nacisk na rozwój kreatywnego myślenia studentów, praktyczne rozwiązywanie problemów, umiejętność pracy zespołowej oraz znajomość języków obcych – zapewnia rektor w rozmowie z naszą redakcją.

Jak podkreśla dr Cholewiński, priorytetowym zadaniem było stworzenie maksymalnych udogodnień dla studentów niepełnosprawnych, aby mogli w pełni brać udział w życiu całej społeczności akademickiej. I na dzień dzisiejszy infrastruktura uczelni została dostosowana do potrzeb tych studentów.

– Dbamy o to, aby nasi studenci zdobywali doświadczenia praktyczne w trakcie krajowych oraz zagranicznych praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+ – zapewnia.

W Uczelni Jańskiego studenci mają możliwość ubiegania się o stypendia rektora za wyróżniające wyniki w nauce, a także stypendia socjalne, stypendia dla osób niepełnosprawnych czy zapomogi, co pozwala znacząco obniżyć koszty studiowania.

Zajęcia odbywają się w piątki i w soboty, nie ma ich w niedziele.

– Jest to dogodne rozwiązanie dla osób godzących naukę z życiem zawodowym i rodzinnym – podsumowuje rektor.

Uczelnia prowadzi nabór na studia 5-letnie magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Oferuje nowe specjalności na kierunku zarządzanie, czyli zarządzanie w sektorach mody i zarządzanie instytucjami kultury i mediów. Ma również szeroką ofertę studiów podyplomowych, dla osób chcących poszerzać swoje kwalifikacje, w tym studia MBA. Oferta ta jest stale modyfikowana do aktualnych potrzeb rynku.

Piotr Walczak, fot. Uczelnia Jańskiego

Komentarze