Grajewski Mlekpol zdobywa chiński rynek i umacnia współpracę z China Sinopharm

Polski producent nabiału SM Mlekpol oraz jedna z czołowych rządowych firm w Chinach China Sinopharm Healthcare Industry Company kontynuują współpracę, która trwa już od 2013 roku. W ramach partnerstwa do Chin trafiają głównie produkty proszkowe Mlekpolu na bazie mleka i serwatki oraz wyroby UHT.

– Nasze wyroby, przede wszystkim z długim terminem przydatności, cieszą się dużym zainteresowaniem rynku chińskiego, a Sinopharm to solidny partner handlowy, który doskonale zna lokalne uwarunkowania i sprawnie dystrybuuje produkty Mlekpolu, spełniające wysokie oczekiwania klientów. Długoletnie doświadczenie i wzajemne zaufanie ułatwiają rozwój współpracy oraz wprowadzanie do sprzedaży oferowanych przez SM Mlekpol nowości – mówi Tomasz Trzaska, kierownik działu eksportu SM Mlekpol.

W ramach dalszego budowania tej owocnej współpracy 13 czerwca 2023 r. w Warszawie podpisano umowę ramową o wartości 6 mln dolarów, której realizacja planowana jest do końca 2023 roku. Ta istotna inicjatywa umacnia długoletnie relacje między SM Mlekpol a China Sinopharm, otwierając nowe perspektywy dla obu stron.

Zadowolenie ze współdziałania grajewskiej spółdzielni z chińskim partnerem wyraził prezes Mlekpolu Tadeusz Mroczkowski.

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani naszą współpracą z China Sinopharm. Zbudowana partnerska relacja umożliwiła Mlekpolowi rozszerzanie obecności na rynku chińskim. Dzięki regularnym kontraktom oraz elastyczności naszych dostaw i produkcji możemy efektywnie reagować na potrzeby tego partnera handlowego i zwiększać sprzedaż. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie i doświadczenie przyniosą nam dalsze sukcesy i obopólne korzyści – powiedział.

Goście z Chin, dzień po podpisaniu wspomnianej ,udali się do Mrągowa, gdzie znajdują się dwa oddziały Mlekpolu: zakład macierzysty z największą w Polsce linią serowarską oraz Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich, specjalizujący się w wytwarzaniu produktów proszkowych, przeznaczonych między innymi na potrzeby najodleglejszych rynków na świecie.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze