Jak przygotować paczki świąteczne dla pracowników?

Drobny upominek czy kosz pełen gadżetów? Coś praktycznego czy zabawnego? Paczki świąteczne dla pracowników – jak je przygotować, kiedy i komu rozdawać? Sprawdzamy i polecamy najlepsze rozwiązania!

Dlaczego warto kupować prezenty świąteczne pracownikom?

Każdy pracodawca dba o to, aby w siedzibie firmy nie zabrakło kawy i herbaty, często słodkości czy owoców. To nie tylko rozpieszczanie pracowników, ale przede wszystkim budowanie pozytywnej, rodzinnej atmosfery w miejscu pracy, co przekłada się na zwiększoną jej efektywność. Jednak czy to wystarczy, aby pracownicy czuli się docenieni? Prawdopodobnie nie. Także dlatego na popularności w ostatnich latach zyskują paczki świąteczne dla pracowników.

Niezależnie od wielkości firmy i hierarchizacji w niej zachowanej, świąteczna paczka wywoła uśmiech u każdego pracownika. Ten nawet drobny gest sprawi, że pracownik będzie czuł się na stałe związany ze swoją pracą, co jest prostą drogą do jego lojalności i stuprocentowej wydajności. Zawartość paczek   świątecznych dla pracowników może być naprawdę różna. Co w tej kwestii poleca Caprea? Zajrzyj do prezentowego poradnika: https://www.caprea.com.pl/prezenty-swiateczne-dla-pracownikow/.

Jaki konkretnie czas wybrać?

Grudzień to odpowiedni miesiąc na obdarowywanie prezentami nie tylko ze względu na święta Bożego Narodzenia. Dla firm to także koniec kolejnego roku pracy, a więc również czas podsumowań, finansowych rozliczeń i ewentualnych premii dla najlepszych pracowników. O ile premie w formie dodatkowej gotówki zadowolą każdego, o tyle kolejny voucher zakupowy do sklepu, z którego nie korzystamy lub roczny karnet na siłownię, której z pewnością nie odwiedzimy – może już dać efekt odwrotny od zamierzonego. Pracownik pomyśli, że szefostwo idzie na łatwiznę i wcale nie docenia jego całorocznej pracy.

Paczki świąteczne dla pracowników to dobry pomysł w niemal każdym przypadku. Ich zawartość jest ważna, ale nie najważniejsza – w końcu, czy kiedykolwiek narzekaliśmy na gratisową paczkę gadżetów lub słodkości od firmy? Pracodawcy powinni jedynie pamiętać, aby dobrze wybrać czas wręczania prezentów świątecznych. Paczki dla pracowników najlepiej wręczać na około tydzień przed świętami, kiedy każdy z nas czuje już tę atmosferę. W wielu firmach jest to także czas na firmowe wigilie i podziękowania, co ułatwia wręczenie upominków.

Najlepsze produkty od Caprea

Sklep https://www.caprea.com.pl/ to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz dla promocji swojej marki, ale także tutaj wybierzesz najlepsze kosze prezentowe dla swoich pracowników.

Grudniowe święta kojarzą się z piernikiem i cynamonem, które rozgrzewają nas w zimowe wieczory. A co powiesz na kosz, który kumuluje w sobie te zapachy? Kuferek cynamonowy to kosz składający się z cynamonowej kawy i słodkości, które ucieszą nie tylko amatorów małej czarnej. Inne paczki prezentowe dla pracowników to tutaj także oryginalne kubki i wysokiej jakości wina. Zainteresowany? Przejrzyj wszystkie opcje już dziś!

Artykuł partnerski

Komentarze