Jesteś przedsiębiorcą rolnym? Zobacz, jak zwiększyć liczbę maszyn i zaoszczędzić

Farmer leaning on the tractor

Gospodarstwa rolne, które chcą się rozwijać i osiągać dobre wyniki, nie mogą stać w miejscu. Wiąże się to z inwestycją w odpowiednie maszyny i urządzenia, które – z jednej strony usprawnią pracę, a z drugiej – pozwolą na poszerzenie działalności. Planując zakup sprzętu, warto wziąć pod uwagę poleasingowe maszyny rolnicze. To sposób na pozyskanie dobrej jakości maszyn w znacznie niższej cenie.

Nowy sprzęt rolniczy potrafi kosztować nawet tyle, ile bardzo dobrze wyposażony samochód osobowy jednej z prestiżowych marek. Dlatego rolnicy inwestują przede wszystkim w używane maszyny, kupując je od osób prywatnych lub w komisach. Chociaż taki zakup może się opłacać, często związany jest z ryzykiem. Niedopowiedzenia, ukrywany rzeczywisty stan techniczny – to wszystko sprawia, że wielu rolników w przyszłości musi dołożyć drugie tyle do napraw czy wymiany mocno zużytych części. Ryzyko to można jednak skutecznie wyeliminować, decydując się na poleasingowe maszyny rolnicze.

Poleasingowe maszyny rolnicze – tańsze i w dobrym stanie

Maszyny rolnicze poleasingowe pochodzą najczęściej z dwóch źródeł:

  • po zakończonym kontrakcie leasingowym – gdy rolnik nie zdecydował się na wykup sprzętu
  • po przeprowadzonej windykacji – gdy rolnik nie wypełnił warunków umowy leasingowej, np. przestał spłacać raty.

Sprzęt oferowany jest w atrakcyjnych cenach – często poniżej wartości rynkowej. Jego atutem jest także udokumentowany stan techniczny – firmy leasingowe sprzedają maszynę w takim stanie, w jakim urządzenie zostało zwrócone. Wszelkie naprawy i przeglądy serwisowe są potwierdzone – nie ma więc mowy o niedomówieniach i zatajaniu informacji o stanie technicznym pojazdu.

Aukcje poleasingowe pozwolą zaoszczędzić

Przed nabyciem poleasingowych maszyn rolniczych, warto zajrzeć na serwisy aukcyjne prowadzone przez firmy leasingowe. To właśnie tam znajduje się szeroki wybór sprzętu dla rolników, m.in. kombajnów, ciągników, bron, kosiarek, pras. Dzięki temu każdy przedsiębiorca rolny będzie mógł wyposażyć się w maszyny dostosowane do potrzeb oraz profilu prowadzonej działalności.

Przykład. Decydując się na bronę talerzową Vaderstad CRXL425 z 2015 roku dostępną w ofercie PKO Leasing, można za nią zapłacić ok. 93 tys. złotych zamiast 95 tys. złotych. Jeśli wygrasz licytację,, zaoszczędzisz ok. 20 tys. złotych.

Biorąc pod uwagę, że można zakupić wiele używanych maszyn w dobrym stanie technicznym z tak dużym rabatem, oszczędności będą pokaźne.

Aby wziąć udział w licytacji poleasingowych maszyn rolniczych, należy zarejestrować się w wybranym serwisie aukcyjnym prowadzonym przez firmę leasingową, a następnie proponować kwoty zakupu. Po wygranej wystarczy już tylko dopełnić kilku formalności, by stać się właścicielem wylicytowanego urządzenia.

Artykuł partnerski

Komentarze