Kwiaciarnia internetowa i wysyłkowa – coraz popularniejsze w pachnącym biznesie

Kwiaciarnia internetowa w Białymstoku

Kwiaciarnia internetowa i wysyłkowa to znakomity sposób na obdarowanie kwiatami kogoś, komu nie możemy ich wręczyć osobiście. Powody mogą być różne, ale podstawowym jest odległość od osoby obdarowywanej. W momencie, gdy pojawia się okazja do wręczenia kwiatów: urodziny, imieniny, rocznica albo ślub, ewentualnie ta smutna, czyli pogrzeb — kwiaciarnia wysyłkowa sprawdzi się znakomicie. Pytanie tylko: jakie kwiaty na zamówienie wybrać?

Chyba najpopularniejsze w naszym kraju są róże. Bez wątpienia róże właśnie wiodą prym wśród kwiatów na zamówienie. Decyduje o tym i cena i mnogość odmian i kolorów.

Róże czerwone od zawsze symbolizują gorącą miłość, więc wręczamy je tym, co do których żywimy płomienne uczucie, lub liczymy na odwzajemnienie naszej miłości. Pojedyncza czerwona róża znakomicie sprawdzi się na pierwszej randce. Jeśli obawiamy się trochę reakcji naszej wybranki na taką demonstrację uczuć, to delikatniejszym sygnałem obrazującym stan naszego serca będzie róża w kolorze pomarańczowym. Ta barwa oznacza przyjaźń i fascynację. Uznanie i wdzięczność znakomicie oddadzą róże herbaciane, różowe czy przepiękne — fioletowe. Biała z kolei jest symbolem niewinności, delikatności i czystości i świetnie spełni funkcję kwiatów na przeprosiny. Uważajmy na róże żółte — od zawsze są symbolem zazdrości i mogą obrazić obdarowywanego. Jeżeli lubimy kwiaty w tym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami sobie je kupili i postawili w wazonie, aby cieszyły oczy i dodawały uroku pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o popularność, to różom dorównują tulipany. Bardzo chętnie obdarowujemy nimi panie z okazji Dnia Kobiet, imienin czy urodzin. I tutaj symbolika jest podobna jak przy różach: czerwień zarezerwowana jest dla uczucia miłości. Tulipany są na tyle uniwersalne, że dopuszczalne jest mieszanie różnych kolorów w obrębie jednego bukietu. Ich trwałość nie jest tak duża, jak odpowiednio pielęgnowanych róż, ale umiejętne postępowanie pozwala długo cieszyć się widokiem tych kwiatów.

Bardzo eleganckie są gerbery. To taka arystokracja kwiatowa. Jeśli chcemy wyrazić szacunek i uznanie, powinniśmy właśnie nimi obdarować przełożoną, partnera biznesowego czy artystę lub polityka. Gerbery bardzo często pojawiają się przy okazji jakichś uroczystości państwowych czy jubileuszy. Jeżeli dodatkowo chcemy podnieść prestiż obdarowywanych osób i zapewnić o naszym wielkim uznaniu, powinniśmy gerbery zastąpić anturium.

Bardzo dostojnym i symbolizującym elegancję kwiatem jest storczyk. To idealny kwiat, którym powinniśmy obdarować osoby, którym wręczenie jakiegoś materialnego upominku mogłoby być niezręczne lub opacznie zrozumiane. Ze storczykiem możemy pójść do nauczyciela, szefa, lekarza czy urzędnika.

Do „smutnych” kwiatów — z racji symboliki — możemy zaliczyć narcyzy i żonkile. Są one ilustracją miłości bez wzajemności oraz zdrady. Jeżeli lubimy takie kwiaty, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy od czasu do czasu je sobie kupili, ale bądźmy ostrożni, wręczając je komuś, kto zna i rozumie symbolikę kwiatową. Możemy nieopatrznie sprawić przykrość obdarowywanym.

Po lekturze naszego poradnika zapewne będzie wam dużo łatwiej wybrać gatunek kwiatów, który za pośrednictwem kwiaciarni internetowej zechcecie zakupić. Niezależnie jednak o zdobytej wiedzy zawsze możecie do nas zadzwonić i uzyskać szczegółowe informacje. GIRLANDA jest do waszej dyspozycji jako kwiaciarnia internetowa, ale przede wszystkim stacjonarna. W Białymstoku mieścimy się w Galerii Antoniuk.

Artykuł partnerski

Komentarze