Lodówki do 3000 i 5000 zł – czym się różnią?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę wybrać i jaki budżet założyć na zakup tego sprzętu? Ma to zwłaszcza znaczenie, gdy urządzasz kuchnię w zabudowie. To spory wydatek – każda oszczędność będzie na wagę złota. Przyjrzyj się najlepiej ocenianym lodówkom do zabudowy w cenie do 3000 i do 5000 zł. Sprawdź, czym się różnią i zdecyduj, ile chcesz wydać, by twoja kuchnia prezentowała się perfekcyjnie!

Lodówka do zabudowy – czy warto?

Chcesz, żeby twoja kuchnia prezentowała się zachwycająco? Zdecyduj się na sprzęty w zabudowie! To duży wydatek, ale jednocześnie – długoterminowa inwestycja. Później możesz wymieniać sprzęty, a fronty pozostaną bez zmian. Odpadnie ci szukanie urządzeń wolnostojących, które będą pasować do mebli i pozostałego wyposażenia. Zabudowana lodówka nie zdominuje wnętrza – w przeciwieństwie do modelu wolnostojącego – zwłaszcza tego o większych gabarytach. Nic dziwnego, że najpopularniejsi producenci, na przykład Whirlpool, rozwijają swoją ofertę urządzeń do zabudowy. Musisz liczyć się z tym, że wybór modeli tego rodzaju jest nieco mniejszy – znajdziesz jednak dobrze oceniane propozycje w wyznaczonym przez ciebie budżecie.

Na co zwracać uwagę, wybierając lodówkę?

Niezależnie od założonego budżetu, powinieneś uważnie przyjrzeć się specyfikacji technicznej lodówek, które wpadły ci w oko. Przeanalizuj:

  • wymiary urządzenia;
  • pojemność chłodziarki i zamrażarki;
  • klasę energetyczną;
  • generowany hałas;
  • zastosowane technologie, w tym No Frost;
  • udogodnienia związane z przechowywaniem określonego rodzaju żywności;
  • łatwe sterowanie.

Szukając możliwie budżetowej lodówki, powinieneś być gotowy na kompromisy. Przy sprzętach do 3000 zł lista innowacyjnych technologii i udogodnień będzie krótsza. Nie znaczy to jednak, że tańsze modele nie są warte uwagi. Przeciwnie – mogą okazać się doskonałym zakupem – grunt to wiedzieć, na co się decydujesz!

Porównanie modeli Whirlpool do 3000 zł i do 5000 zł

Zastanawiasz się, jak to wygląda na konkretnych przykładach? Porównaj dwa świetnie oceniane sprzęty marki Whirlpool – WHIRLPOOL ART6711SF2 za mniej niż 2200 zł i WHIRLPOOL WHC18 T574 P za niespełna 4000 zł! Oba sprzęty łączy technologia Szósty Zmysł. To znak rozpoznawczy tego producenta. W przypadku lodówek oznacza to stałe kontrolowanie temperatury, wykrywanie jej wahań i przywracanie optymalnego poziomu dla przechowywania żywności. Sprawdź, jak prezentują się inne parametry!

  • WHIRLPOOL ART6711SF2 – pojemność chłodziarki w tym modelu to 194 l, zamrażarki 79 l. Klasa energetyczna sprzętu to E, a poziom generowanego hałasu – 35 db. Lodówkę powinieneś regularnie rozmrażać – pomoże ci w tym technologia Stop Frost, dzięki której wystarczy o tym pamiętać zaledwie raz w miesiącu. Spodoba ci się szuflada Maxi Crisper, w której przechowasz warzywa i owoce w temperaturze ok. pięciu stopni. Z kolei technologia Fresh Control odpowiada za wyrównanie nie tylko wahań temperatury, ale również wilgotności, dzięki czemu produkty dłużej pozostaną świeże.
  • WHIRLPOOL WHC18 T574 P – w tym modelu chłodziarka ma pojemność 182 l, zamrażarka – 68 l. Klasa energetyczna tej lodówki to C. Znajdziesz tutaj Total No Frost i szereg innych wartych uwagi rozwiązań. Spodoba ci się MultiFresh Box, czyli szuflada z możliwością ustawienia temperatury, w której najlepiej przechowywać określony rodzaj żywności. Docenisz też funkcję szybkiego chłodzenia i mrożenia. Chcesz zmieścić w środku większe naczynia? Żaden problem – pomoże ci w tym Flexi Shelf+, czyli półka, którą możesz złożyć w całości lub połowie.

Odkryj inne modele tego świetnie ocenianego producenta! Sprawdź lodówki Whirlpool do zabudowy w sklepie MediaMarkt!

Artykuł sponsorowany

Komentarze