Jakie meble do stoiska monopolowego?

Spotykamy je w marketach, delikatesach, stacjach benzynowych, a także w mniejszych sklepach osiedlowych. Stoiska monopolowe łatwo odróżniają się od pozostałej części przestrzeni handlowej. Duża w tym zasługa regałów metalowych produkowanych z myślą o prezentowania alkoholi. Jaki powinien być idealny regał do stoiska monopolowego?

– Ze względu na rodzaj asortymentu stoisko z alkoholami wymaga dobrania specjalnie przeznaczonych do tego mebli. Zazwyczaj regał alkoholowy ma za zadanie prezentować zdecydowanie cięższy towar niż standardowy regał przeznaczony do sklepu spożywczego. Na dodatek ten asortyment często jest droższy, a więc wymaga podkreślenia ekskluzywności. Dlatego idealny regał alkoholowy powinien łączyć pozorne przeciwności: wytrzymałość i elegancję a przy okazji atrakcyjnie prezentować towar – stwierdził specjalista od wyposażenia sklepowych wnętrz z firmy ABM SA.

Poznaj 3 cechy jakie powinien spełniać doskonały regał metalowy przeznaczony do stoiska monopolowego:

Wytrzymały

Wybierając regał do stoiska alkoholowego trzeba zwrócić szczególną uwagę na solidność półek. Konstrukcja musi być bardzo wytrzymała. W końcu półki będą szczelnie okupowane wypełnionymi butelkami z grubego szkła o różnych pojemnościach. Nieodzowne mogą okazać się regały, które będą posiadały dodatkowo wzmocnione półki.

Elegancki

Niektóre alkohole kojarzą się z luksusem i bogactwem. Jak wiadomo wyjątkowe towary powinny mieć również wyjątkową oprawę i zostać umieszczone w wyróżniających się meblach. To samo dotyczy także regałów alkoholowych, szczególnie tych przeznaczonych do prezentowania drogich alkoholi. Wyjątkowość takiego towaru podkreśli niecodzienny regał metalowy z obudową z płyty laminowanej, posiadający dodatkowo oświetlenie.

Dobrze eksponować towar

Ta cecha powinna łączyć wszystkie meble do sklepu – dobre prezentowanie towaru, mające zainteresować klienta. Sposobów jest wiele. Jedną z podstawowych zasad visual merchandisingu to podtrzymywanie efektu obfitości. Sprzedawcy muszą pilnować, aby półki nie były puste i zawsze wypełnione równo ułożonym towarem. Dla wzmocnienia efektu obfitości, zwłaszcza w regałach alkoholowych, w najwyższych panelach montuje się lustra, które potęgują wrażanie większej ilości prezentowanego towaru.

Artykuł partnerski

Komentarze