Muzyka na weselu. Zespół czy DJ – co wybrać?

Wesele to najważniejsza impreza w naszym życiu, dlaczego trzeba zrobić wszystko, aby była idealna, a goście bawili się świetnie i zapamiętali ten dzień na długo. Wiele zależy od odpowiedniej oprawy muzycznej. Co wybrać? DJ-a czy zespół muzyczny?

Wybierając muzyków warto przede wszystkim zastanowić się, kto będzie gościem na naszym weselu, czy więcej będzie osób młodych czy też starszych. Przy pierwszej opcji lepszy może się okazać DJ, który będzie w stanie puścić wiele najnowszych muzycznych hitów. Dla starszych z kolei większą atrakcją będzie tradycyjny zespół muzyczny.

Bez wątpienia muzyka na żywo będzie miała swój urok i wprowadzi lepszą atmosferę, która odróżni wesele od innych imprez. Zespół muzyczny zazwyczaj przygotowuje też dla gości specjalne zabawy czy organizuje wspólne śpiewanie, co ułatwi integrację i urozmaici zabawę. Poza tym niektóre rodzaje muzyki, jak np. muzyka biesiadna brzmią lepiej, jeśli wykonywane są na żywo. Wszystko zależy jednak od danego zespołu, zdarzają się takie, które bazują na gotowych podkładach muzycznych, przez co atrakcja może być zdecydowanie mniejsza. Dlatego zatrudniając muzyków należy wcześniej sprawdzić, w jaki sposób prowadzą zabawę i przekonać się, czy jest to coś, czego szukamy oraz czy muzyka rzeczywiście jest grana na żywo. Wadą zespołu w porównaniu z DJ-em może być to, że repertuar będzie zdecydowanie mniejszy, a zespół śpiewając na żywo będzie potrzebował przerw, co oznacza że co jakiś czas zabawa zostanie również przerwana.

Coraz więcej młodych par decyduje się na zatrudnienie DJ-a. Jego repertuar jest niemal nieograniczony, a muzyka będzie odtwarzana w oryginalnym wykonaniu, co gwarantuje nam, że nasza ulubiona piosenka nie zostanie w nieciekawy sposób zmieniona. W przypadku zespołu aranżacja może być różna i często mocno odbiegać od oryginału. Poza tym koszty zatrudnienia DJ-a będą zdecydowanie niższe. Plusem jest też możliwość puszczenia muzyki także w czasie przerw, przez co nie ma potrzeby przerywać gościom zabawy. Wielu gości może mieć mylne wrażenie, co do pracy DJ-a, myśląc, że jedynie odtwarza on muzykę, podczas gdy profesjonalny DJ poprowadzi zabawę równie błyskotliwie jak zespół.

Bez względu na to, czy postawimy na DJ czy zespół pamiętajmy, aby nie zatrudniać muzyków, o których zupełnie nic nie wiemy, powinniśmy choć raz wcześniej wziąć w udział w prowadzonej przez nich zabawie oraz zapoznać się z ich portfolio, aby mieć pewność, że nie trafiamy na przypadkowe osoby. Warto także szczegółowo omówić z muzykami repertuar, poinformować o naszych ulubionych utworach czy swoich oczekiwaniach, co do całej zabawy. Musimy być przekonani, że wybrani przez nas muzycy będą w stanie naszej wizji sprostać. Muzycy muszą też być w stanie wyczuć nastrój zabawy, na bieżąco reagować na to, co dzieje się na sali, co podoba się gościom, a co mniej. Zespół powinien też sam wychodzić z inicjatywą, proponować różne ciekawe atrakcje, wykazać się kreatywnością. W wyborze zespołu czy DJ-a nie należy kierować się tylko rekomendacjami znajomych. To, co podoba się innym, nie zawsze musi odpowiadać nam.

W poszukiwaniu DJ-a lub zespołu muzycznego pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl. Można na niej znaleźć porady i inspiracje ślubne, a także wyszukać najlepszych usługodawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto – np. Białystok: https://wedding.pl/dj-na-wesele/bialystok.

Odpowiednio dobrana muzyka jest jednym z gwarantów udanego wesela, dlatego właściwy wybór DJ-a lub zespołu jest niezwykle istotny. W końcu najważniejsza jest świetna zabawa i zadowolenie wszystkich gości.

Artykuł partnerski

 

Komentarze