Myjnie parowe franczyza – czy to dobry pomysł na biznes?

Z pewnością nie raz w twojej głowie pojawiał się pomysł, by otworzyć własny biznes. Tyle samo razy go porzucałeś, ponieważ przerażała cię biurokracja. A może by tak skorzystać z opcji franczyzy?

Bezlitosne prawo

Samo założenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest problematyczne. Wystarczy iść do urzędu, wypełnić wniosek i jesteśmy już jednym z setek tysięcy przedsiębiorców. Niestety, problemy zaczynają się już miesiąc później, gdy przyjdzie nam płacić pierwsze podatki, w tym przelew do ZUS. By sobie poradzić ze skomplikowanym polskim prawem podatkowym nie obejdzie się bez zatrudnienia księgowej, co naraża nas na dodatkowego koszty. A przecież nie są to jedyne wydatki, na jakie jesteśmy narażeni. Jako właściciele własnego biznesu mamy słabszą kartę przetargową z dostawcami towaru czy usług. Również bank nie będzie zbyt skory do udzielenia nam kredytu, a jeżeli to zrobi, z pewnością na mniej korzystnych dla nas warunkach. Dlatego wiele osób decyduje się na współpracę z firmą franczyzową.

A może myjnie parowe franczyza?

Praca na własny rachunek jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca niż praca dla kogoś. Obie mają swoje wady i zalety, zaś ich symbiozą możemy określić franczyzę. Czym ona jest? Krótko mówiąc – to sytuacja, w której franczyzobiorca korzysta z marki franczyzodawcy. Pomówmy jednak na ten temat chwilę dłużej. Co zyskuje, a co traci franczyzobiorca? Zdecydowanie największą wadą franczyzy jest zależność. Część zysku, jaki wypracujemy musimy oddać franczyzodawcy. W przypadku prowadzenia myjni parowej przestaje być to myjnia „u Janka”, „u Kowalskiego”, itp. Wchodzimy pod skrzydła jakiejś dużej marki. Ma to jednak również swoje pozytywy.

Dostajemy prawo do korzystania z symboli danej marki, co może tylko nam pomóc. Co prawda tracimy własną nazwę, ale w zamian zyskujemy silnego partnera. Zaczynamy kojarzyć się z uznaną marką np. Mobilna myjnia parowa Gtlux Partner. A ludzie o wiele chętniej ufają markom, które znają niż małym, anonimowym firmom. W umowie franczyzowej przestajemy martwić się o biurokrację i wszelkie problemy z nią związane. Otrzymujemy opiekę prawną, dzięki której wyzwania dnia codziennego nam nie straszne. Firma franczyzowa zapewnia nam również niezbędne szkolenia, dzięki którym wyniesiemy naszą myjnię parową na wyższy poziom. W chwili, gdy zdecydujemy się na taką umowę, możemy tylko zyskać. Firma da nam niezbędne narzędzia do pracy i nauczy nas ich obsługi. A jeżeli będziemy chcieli jeszcze bardziej rozwinąć swój biznes, możemy skorzystać z pomocy jej marketingowców. Strona internetowa, ulotki, gadżety, to tylko niektóre z możliwości promocji.

Artykuł partnerski

Komentarze