Na czym możemy zaoszczędzić? 5 sposobów, dzięki którym w naszej kieszeni zostanie kilkaset złotych

Oszczędzanie wydaje się być trudną sztuką, jednak dzięki kilku prostym trikom w naszej kieszeni co miesiąc może zostać całkiem sporo pieniędzy. Wbrew pozorom oszczędzanie nie wymaga ogromnych wyrzeczeń, a jedynie delikatnej korekty naszych codziennych wydatków. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

1. Wakacje poza sezonem

Każdemu z nas należy się wypoczynek przynajmniej raz w roku. Najczęściej udajemy się na wakacje w sezonie letnim, czyli od czerwca do września. W praktyce to wtedy biura podróży oferują nam najdroższe wycieczki, które można zakupić o wiele taniej w formie wakacji last minute. Decydując się na wakacje kilka dni przed ich rozpoczęciem ceny spadają nawet o połowę. Innym sposobem na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy jest wyjazd na urlop poza sezonem, czyli albo wiosną, albo jesienią. W krajach atrakcyjnych turystycznie panują w tym okresie bardzo dobre warunki pogodowe, dzięki czemu można wypocząć, a przy okazji zaoszczędzić.

2. Tańsze OC

Ubezpieczenie OC w przypadku kierowców jest obowiązkowe. Jego cena zależy od wielu czynników, takich jak wiek kierowcy, stan techniczny pojazdu, doświadczenie kierowcy czy wypadkowość wcześniejszej jazdy. Na najlepsze oferty cenowe mogą liczyć kierowcy doświadczeni, którzy nie mają historii wypadkowej. Tymczasem zarówno ci jeżdżący nieco dłużej, jak i młodzi kierowcy, przed wykupieniem ubezpieczenia OC, powinni porównać dostępne oferty dzięki rankingowi OC. Ranking ten przedstawia najlepsze propozycje dopasowane idealnie do kierowcy i jego samochodu, dzięki czemu możemy znaleźć najtańszą opcję dla siebie. Więcej informacji na stronie https://www.compero.pl/poradnik/ranking-oc.

3. Kupowanie rzeczy używanych

Nowe ubrania, dodatki odzieżowe czy innego rodzaju akcesoria to niemały wydatek. Możemy go zredukować poprzez robienie zakupów w:

  • sklepach z odzieżą używaną,
  • sklepach z antykami,
  • internecie, na aukcjach bądź portalach ogłoszeniowych.

Nie dosyć, że sporo możemy zaoszczędzić, to jeszcze damy rzeczom drugie życie, co doskonale wpisuje się modną i ekologiczną ideologię „zero waste”.

4. Remont na własną rękę

Opłacenie ekipy remontowej oznacza poważny wydatek, jednak każde mieszkanie od czasu do czasu potrzebuje przynajmniej drobnego remontu. Dlatego też o wiele taniej jest wykonać przeróbki we własnym zakresie. Nawet planując nieco większy remont istnieje możliwość przynajmniej częściowego wykonania go samemu, a realizację bardziej skomplikowanych zadań można powierzyć ekipie remontowej. Co więcej, lepiej kupić materiały remontowe we własnym zakresie, gdyż firma remontowa pobiera dodatkowe wynagrodzenie za tego typu usługi.

5. Posiłki w domu

Jedzenie na mieście jest bardzo wygodne, lecz drogie. Dlatego warto przygotowywać posiłki w domu, a następnie odgrzewać je w pracy czy też spożywać na zimno. Od czasu do czasu zjedzenie obiadu w restauracji nie odbije się drastycznie na naszym portfelu, jednak lepiej unikać tego na co dzień. To samo dotyczy porannej kawy – o wiele taniej jest ją wypić w domowym zaciszu, niż kupować kawę w kawiarni na mieście.

Artykuł partnerski

Komentarze