Trudne czasy w branży budowlanej? Podlaska fabryka DMD chwali się świetnymi wynikami

Pandemia, której końca jeszcze nikt oficjalnie nie ogłosił, przez ostatnie trzy lata spowodowała krótkotrwały kryzys sprzedażowy i długofalowy kryzys surowcowy w branży stolarki otworowej. Jednak podlaskie przedsiębiorstwo, mające siedzibę w Łyskach, od kilku miesięcy obserwuje znaczące wzrosty produkcji oraz sprzedaży okien i drzwi.

– To optymistyczne prognozy na 2023 rok. W minionym roku dotarliśmy do 134 klientów na terenie Podlasia i nie tylko, u których udało się kompleksowo wstawić okna, drzwi i rolety produkcji DMD, których zadowolenie jest bezcenne – mówi specjalista z fabryki okien i drzwi DMD Tomasz Januszewski.

Trzy lata temu pandemia, rok temu wybuch konfliktu zbrojnego w Ukrainie, a w jego następstwie galopująca inflacja na polskich i zagranicznych rynkach – to wszystko przyniosło wielkie zawirowania w gospodarce i zmusiło firmy do odnalezienia się w nowej, rynkowej rzeczywistości. Przedsiębiorcy zadawali nieustannie te same pytania: „Co dalej?”, „Jak przetrwać?”, „Ile czasu potrwa patowa sytuacja?”.

– Branża okien i drzwi w Polsce świetnie sobie poradziła w tym trudnym czasie i osiągnęła doskonałe wyniki sprzedażowe, a dowodem na to niech będą nasze ubiegłoroczne kontrakty, których było naprawdę sporo – mówi specjalista z fabryki okien i drzwi DMD.

Jak podaje raport rynku okien i drzwi, przeprowadzony przez ASM Research Solution Strategy, Polska pozostaje liderem w eksporcie okien i drzwi wśród krajów europejskich oraz wiceliderem w eksporcie światowym. Ubiegłoroczne dane marki DMD tylko to potwierdzają i przedstawiają się następująco:

  • ponad 1400 szt. drzwi PVC wysłanych do zagranicznych klientów,
  • ponad 1750 szt. okien PVC wysłanych do zagranicznych klientów,
  • ponad 250 szt. drzwi alu wysłanych do zagranicznych klientów,
  • ponad 2000 szt. rolet podtynkowych oraz nadstawnych wysłanych do zagranicznych klientów.

– Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać rok 2023 w naszej branży, a wszystko zależy od koniunktury gospodarczej, cen surowców i popytu na krajowych i zagranicznych rynkach. Teraz szczególnie ważne jest, aby być elastycznym i dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. My nieustannie stawiamy na produkcję wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej z PVC i aluminium. Naszym celem jest produkcja wyróżniających się na rynku okien i drzwi, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Wybór dostawców nie jest przypadkowy. To producenci najlepszych gatunkowo systemów profili, a współpraca z nimi to jeden z najważniejszych czynników gwarancji naszego sukcesu – podsumowuje Tomasz Januszewski.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze