Największa ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Białymstoku. Chce podwoić tu liczbę pracowników

Nowoczesny, sprzyjający kreatywności design w połączeniu z wieloma udogodnieniami dla pracowników, takimi jak konsole do gier, piłkarzyki czy hamak. Tak właśnie wygląda nowe biuro SoftServe w Białymstoku. Dzięki tej inwestycji międzynarodowa firma IT chce przyciągnąć do siebie najlepszych specjalistów, dublując liczbę swoich pracowników w regionie.

SoftServe to światowy lider specjalizujący się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań służących rozwojowi biznesu. Głównymi klientami są międzynarodowe korporacje skupione w USA oraz Europie. Wachlarz usług SoftServe jest bardzo szeroki – firma pracuje w obszarach takich jak sektor zdrowia, sprzedaż, media, usługi finansowe oraz tworzenie oprogramowania.

Zaprojektowane z myślą o pracownikach

Główna siedziba firmy od samego początku ekspansji na polskim rynku mieści się we Wrocławiu, ale od tego czasu SoftServe otworzył swoje biura także w Gliwicach, Poznaniu, Warszawie i Białymstoku. Kilka dni temu pracownicy z białostockiej placówki przenieśli się do nowo otwartego, nowoczesnego budynku przy ulicy Myśliwskiej 14.

Jest nam niezmiernie miło otwierać nowe biuro firmy właśnie w Białymstoku, który obok Wrocławia i Gliwic jest dla nas jedną z trzech najistotniejszych lokalizacji w naszym kraju – mówi Paweł Łopatka, dyrektor zarządzający SoftServe w Polsce.

Biuro w Białymstoku posiada swój unikalny styl, którego celem jest sprzyjanie rozwijaniu kreatywności i pomoc w tworzeniu innowacji. Jego główną częścią jest przestrzeń w stylu open space z oddzielnymi salami konferencyjnymi. Posiada dobrze zaopatrzoną kuchnię, chillout room wyposażony m.in. w stół do piłkarzyków, konsole do gier wideo, a nawet hamak.

Białystok sprzyja rozwojowi biznesu IT

Białostockie biuro SoftServe zajmuje się realizacją projektów platformowych (Sitecore, Aprimo), opartych na chmurze m.in. Amazon Web Services, Google Cloud Platform. Programiści pracować będą w różnorodnych technologiach, m.in. .NET, Sitecore, WebUI, Java, DevOps, Python.

Obecnie w Białymstoku pracuje 30 pracowników. Region, w którym się znajduje oferuje wszystko co potrzeba do rozwoju biznesu: wykwalifikowanych fachowców, silną społeczność i dobrze rozwiniętą infrastrukturę, dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowe biuro właśnie tam. W efekcie, jest ono nie tylko wygodną przestrzenią do pracy, ale też posiada wysoki potencjał do rozbudowy. Jeszcze w tym roku chcemy podwoić tam liczbę naszych pracowników – tłumaczy Paweł Łopatka.

SoftServe to największa firma IT pochodząca z Ukrainy, specjalizująca się w rozwijaniu oprogramowania oraz usługach doradczych. Jest globalnym liderem rozwiązań cyfrowych, którego głównymi obszarami działalności są: platformy cyfrowe, obliczenia w chmurze (Cloud Computing), bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, projektowanie UX, Internet Rzeczy i Big Analytics. Przedsiębiorstwo wyróżnia się bogatym, 25-letnim doświadczeniem oraz zespołem złożonym z ponad 5 tys. specjalistów.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze