Niezawodność i solidność pod znakiem Hyundaia. Ta marka jest liderem

Przedstawiciele firmy Nord Auto, prowadzącej w Białymstoku salon sprzedaży samochodów marki Hyundai, podkreślają, że sprzedawane przez nich auta to naprawdę solidne, niezawodne i dopracowane pojazdy. I nie są to żadne przechwałki, bowiem w tym roku – po raz drugi z rzędu – Hyundai został numerem 1 w raporcie jakości znanego magazynu motoryzacyjnego.

Mowa o Raporcie Jakości tygodnika Auto Świat, który ukazał się w jednym ze styczniowych wydań (nr 5, 2019). Hyundai wyprzedził wszystkie oceniane marki samochodowe, w tym premium. Ponowne pierwsze miejsce Hyundaia w rankingu jest najlepszym dowodem na wysoką jakość tych samochodów – i tutaj nie ma dyskusji.

Sprawdź ofertę nowych samochodów w salonie Hyundai Białystok: www.nordauto.hyundai.pl

Redaktorzy magazynu Auto Świat ocenili jakość marek samochodowych biorąc pod uwagę następujące kryteria: występowanie typowych usterek, akcje naprawcze, raport TÜV, wyniki w testach długodystansowych oraz gwarancję. Każdemu z kryteriów nadano odpowiednią wagę. Najwyżej punktowane były typowe usterki, które wystąpiły w ostatnim czasie (40 punktów). Kolejnymi były akcje naprawcze (konkretnie polskie akcje przywoławcze, zgłoszone do UOKiK w 2018 roku – 20 punktów) oraz testy 100 tys. km, po przejechaniu których auto rozbierane jest na części i sprawdzane (20 punktów). Raport TÜV z rynku niemieckiego oraz świadczenia gwarancyjne (głównie mechaniczne) otrzymały wagę po 10 punktów.

W przypadku typowych usterek marka Hyundai otrzymała 27 na możliwych 40 punktów. Redaktorzy Auto Świat pozytywnie ocenili jakość silników Hyundaia – zarówno benzynowych, jak i diesli. Uszkodzenia elementów konstrukcyjnych i wyposażenia nie są nagminne, ponadto samochody marki Hyundai nie mają problemów z korozją.

W 2018 roku ogłoszono w Polsce akcje przywoławcze dla modelu i40 z powodu błędnie działającej blokady zapłonu (163 samochody), modeli Sonata oraz Grandeur z powodu prawdopodobieństwa wystąpienia zwarcia w obszarze instalacji ABS/VCD (596 samochodów) oraz modelu IONIQ Hybrid i IONIQ Hybrid Plug-in z powodu ryzyka wystąpienia wycieku w okolicy sterowania sprzęgłem (245 samochodów). W tej kategorii Hyundai otrzymał 17 na możliwych 20 punktów.

W testach długodystansowych 100 tys. km świetny wynik uzyskał Hyundai i30 oraz Hyundai Tucson, który według oceniających pod względem niezawodności okazał się wzorowy i pozostawił znakomite wrażenie. W tej kategorii przyznano marce Hyundai aż 19 na możliwych 20 punktów.

W raporcie TÜV modele i20 oraz ix20 zajęły pozycję powyżej średniej. W tej kategorii redaktorzy Auto Świat przyznali Hyundaiowi 5 punktów.

Bardzo pozytywnie oceniony został 5-letni program gwarancji bez ograniczenia przebiegu marki Hyundai oraz 12-letnia gwarancja perforacyjna. W tej kategorii Hyundai otrzymał 8 na 10 punktów.

Łącznie marka Hyundai otrzymała 76 punktów, czyli tyle samo, co w roku ubiegłym, zajmując tym samym po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w rankingu. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że Hyundai powiększył swoją przewagę względem kolejnej marki w rankingu – z 1 punktu przewagi w roku 2018 do 3 punktów przewagi w roku 2019.

Kontakt do salonu Hundai Nord Auto Białystok:
al. Jana Pawła II 85
tel. 85 671 20 30
www.nordauto.hyundai.pl

Artykuł partnerski, opubl. P. Walczak, fot. Hyundai

Komentarze