Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Białymstoku. PZU Zdrowie inwestuje w diagnostykę obrazową

W lipcu PZU Zdrowie uruchomiło pracownię rezonansu magnetycznego przy ul. Bema 7 w Białymstoku. Operator medyczny otworzy w tym kwartale jeszcze dwie placówki diagnostyczne: w Poznaniu przy ul. Węglowej i w Toruniu przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich. Po zakończeniu inwestycji PZU Zdrowie będzie dysponowało 43 pracowniami w 32 miastach. To największa tego typu sieć diagnostyki obrazowej w Polsce.

– Inwestując w diagnostykę obrazową umacniamy pozycję PZU Zdrowie na polskim rynku prywatnej opieki zdrowotnej jako kompleksowego świadczeniodawcy usług medycznych. Dbamy o to, aby nasza sieć była wyposażona w nowoczesne narzędzia do diagnostyki, która jest kluczowym elementem rozpoznania choroby i ułożenia właściwego planu leczenia. Podobnie, jak w przypadku placówek ambulatoryjnych, otwierając nowe pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej dużą uwagę przykładamy do jakości sprzętu i standardu wyposażenia, które służą dobrej obsłudze pacjentów – mówi Andrzej Jaworski, prezes PZU Zdrowie.

Białostocka pracownia, która wcześniej mieściła się na terenie szpitala MSWiA przy ul. Fabrycznej, została przeniesiona do nowo powstałego budynku przy ul. Bema 7. Zmiana lokalizacji umożliwiła podwyższenie standardu placówki i zwiększenie dostępu do badań. Pracownia została wyposażona w nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego 1,5T, który stosowany jest w diagnostyce m.in. chorób ośrodkowego układu nerwowego, układu ruchu, śródpiersia, piersi, jamy brzusznej, prostaty czy miednicy. Z usług pracowni przy ul. Bema można korzystać zarówno w ramach NFZ, jak i pakietów medycznych PZU Zdrowie i komercyjnie. Zmiana nie oznacza dodatkowych formalności dla dotychczasowych pacjentów.

PZU Zdrowie konsekwentnie rozwija swoją sieć diagnostyczną od 2019 roku, kiedy przejęło 100 proc. udziałów w Grupie TOMMA, za pośrednictwem której realizowane są obecne inwestycje. Pracownie przeszły rebranding i działają pod marką PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa. Po oddaniu do użytku nowych placówek, PZU Zdrowie będzie miało w portfolio 43 pracownie diagnostyki obrazowej zlokalizowane w 32 miastach.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze