,

Ola marzy o mistrzostwach świata – na licytacji piłka z autografem Lewandowskiego

Piłka z podpisem m.in. Roberta Lewandowskiego do zdobycia! Jej wylicytowanie pomoże białostoczance Aleksandry Kiedy wystartować w mistrzostwach świata Ironman w USA. Zakwalifikowała się na nie jako jedyna Polka. W realizacji marzenia wspierają ją i sportowcy, i podlascy przedsiębiorcy.

Era Nowych Kobiet Podlaskie, zrzeszająca przedsiębiorcze mieszkanki naszego regionu, uruchomiła na swoim facebookowym profilu dwie licytacje charytatywne. Zdobyć można piłkę z podpisami m.in. Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Glika – piłkarzy reprezentacji Polski na Euro 2016. Cena wywoławcza: 1 000 zł.

Wylicytować można także koszulkę z podpisem Tomasza Frankowskiego, byłego piłkarza, reprezentanta Polski, dziś europosła. Cena wywoławcza: 500 zł.

Oba przedmioty pochodzą z prywatnej kolekcji Tomasza Frankowskiego. Licytacje kończą się w piątek, 3 września, o godzinie 20.00.

Cała kwota zasili zbiórkę Oli Kiedy – białostoczanki, która ma szansę jeszcze we wrześniu być jedyną Polką na mistrzostwach świata Ironman, które odbędą się w stanie w Utah w USA. Ola zdobyła kwalifikacje, a w ostatniej chwili także dokumenty, pozwalające jej polecieć do Stanów Zjednoczonych.

Do zawodów został niespełna miesiąc, a koszt wyjazdu wynosi 40 tysięcy złotych. Triathlonistka założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl, wystawiła również na sprzedaż swoje dwa samochody. Wpłatą 5 tysięcy złotych wsparła ją już białostocka firma AVA Lingerie oraz liderki Ery Nowych Kobiet, z którymi Ola aktywnie działa.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/wyjazd-na-mistrzostwa-swiata-ironman-70-3-st-george-utah-usa-2021

– Przygotowania idą pełną parą. Po drodze pojawił się start w Sokółce, gdzie wygrałam kategorię generalną kobiet i zajęłam 4. miejsce (w kategorii – red.) Open razem z panami. Było bardzo szybko, a w niedzielę 29 sierpnia w Białymstoku odbędą się mistrzostwa Polski w triathlonie – ostatnie przetarcie przed MŚ. Trzymajcie kciuki – napisała na stronie zbiórki Aleksandra.

Białostoczanka jest sportowcem, żoną i mamą, z wykształcenia magistrem pielęgniarstwa. Trenuje triathlon od 6 lat. To wszechstronna dyscyplina sportowa, będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. W sezonach 2016-2021 Ola stawała kilkadziesiąt razy na najwyższych stopniach podium. W jej kolekcji jest srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Jak opisuje kobieta, 6 września 2020, wygrywając zawody Enea Ironman 70.3 w Gdyni, uzyskała kwalifikację na mistrzostwa świata w Utah, w USA. Do 11 sierpnia tego roku nie była pewna, czy wystartuj, jednak życie potoczyło się tak, że otrzymała odpowiednie dokumenty, aby przekroczyć granicę USA.

– Ogromnie się cieszę, bo prawdopodobnie będę jedyną Polką startującą w tych mistrzostwach. Niestety, kiedy zaczęłam rozpisywać wydatki z wyjazdem, przekraczają one znacząco moje możliwości – nie kryje Aleksandra Kieda.

Red. PP, fot. zdjęcie ze strony zbiórki na siepomaga.pl

Komentarze