Plac zabaw w Fastach potrzebuje modernizacji. Bez darczyńców nie ma na to szans

Monika Kozłowska, skarbnik rady rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Fastach, zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie potrzeby wsparcia w realizacji szczytnego celu, jakim jest modernizacja placu zabaw. Oczywiście nie mogliśmy odmówić, bo sprawa jest ważna.

– Teren, na którym znajduje się plac zabaw, jest miejscem ogólnodostępnym. Korzystają z niego dzieci zarówno z naszej placówki, jak i dzieci z zewnątrz. Obecny plac zabaw jest bardzo zniszczony i niebezpieczny. Brakuje na nim zabawek – widoczna jest potrzeba jego modernizacji. Istniejący plac należałoby dostosować do dzieci o różnych aktywnościach fizycznych. Docierają do nas informacje, że dzieci chciałyby posiadać huśtawki, zjeżdżalnie i inne różne sprzęty, które pomogą im aktywnie spędzić czas. Niestety, zabawki, które posiadają atesty bezpieczeństwa, są bardzo drogie – tak więc potrzeba jest duża – przekonuje Monika Kozłowska.

Przedsięwzięcie niesie za sobą hasło „Plac zabaw – zbudujmy go razem”. W realizację tego projektu zaangażowali się rodzice, uczniowie, nauczyciele, gmina Dobrzyniewo Duże.

– Nadal jednak potrzebujemy wsparcia finansowego. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie tworzenia nowego projektu placu zabaw. Chcemy dostosować go tak, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. W jego realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby uczestników gorąco liczymy na pomoc – apeluje Monika Kozłowska.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc, bo tylko w taki sposób uda się osiągnąć zamierzony cel.

W zamian za okazane wsparcie inicjatorzy akcji mogą zaoferować:

  • po zakończeniu zbiórki umieszczenie nazwy i logo firmy jako sponsora na banerze z podziękowaniami, który zostanie powieszony na ogrodzeniu szkoły od ul. Białostockiej;
  • umieszczeniu podziękowań na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku;
  • podziękowania wygłoszone w trakcie uroczystości szkolnej.

– Naszym projektem chcielibyśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci ,bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, dlatego zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w naszym projekcie „Plac zabaw – zbudujmy go razem”. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci – mówi Monika Kozłowska. – Wierzymy, że udzielone przez państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość następnych pokoleń. Otrzymane fundusze przeznaczymy na zakup zabawek na modernizowany plac zabaw.

Bliższe informacje na temat projektu można uzyskać pod nr. tel. 509 737 060, jak również na stronie internetowej https://zrzutka.pl/z/placzabawzbudujmygorazem. Wszelkie pytania można kierować również na adres e-mail: radarodzicow.zspfasty@gmail.com.

Red. PP, fot. mat. własne

Komentarze