Ranking laptopów – co kupić

Photo of joyful nice woman using laptop and smiling while sitting at table in open-plan office

Jaki laptop mam sobie kupić, jeśli oczekuję prawdziwej jakości, doskonałego funkcjonowania, nowoczesnych rozwiązań? Podpowiadamy w tej sprawie na podstawie rankingu najlepszych laptopów na rynku w roku 2020. Wszystko zależy od tego jak zamierzamy laptop wykorzystać, do czego przede wszystkim będzie nam przydatny. Innego laptopa potrzebuje gracz, innego biznesmen, jeszcze inny model lepiej obsłuży potrzeby całej rodziny. Zaczynajmy przegląd najlepszych modeli laptopów.

Laptopy – najlepsze z dostępnych na rynku

Utwórzmy pewną skalę porównawczą – podamy cechy laptopów, które należą do ścisłej czołówki. Na tej podstawie będziemy mogli oceniać inne modele.

Nawet kilkanaście godzin pracy na baterii – to cecha najlepszych laptopów. Oczywiście procesor powinien być wydajny tak, aby kilka otwartych aplikacji (np. do edycji filmowej) mogło działać płynnie, a więc co najmniej czterordzeniowy Intel Core i5. Grafika i gry – tu przyda się silna karta graficzna. Pamięć operacyjna 8 GB to dziś standard średni. Wykonanie obudowy (ma być sztywna i ergonomiczna), jakość klawiatury oraz wyświetlacza – kolejne elementy znajdujące swoje najdoskonalsze realizacje w laptopach z górnej półki. Dziś nie powinniśmy kupować laptopa bez szybkiego dysku SSD. A więc jaki laptop mam sobie kupić? Spójrzmy na poszczególne, warte polecenia modele.

Laptopy dla profesjonalistów i laptopy uniwersalne

Często dyskutowanym pytaniem jest: czy najlepsze laptopy od producentów innych niż Apple, potrafią dorównać sprzętowi z logo jabłka? Mimo iż dyskusje te nie są rozstrzygnięte, dla dobrego początku rekomendujemy nowe modele Macbook Air. Trudno postąpić inaczej, jeśli uznajemy zasadę, że “to, co pierwsze – na początku”. Laptopy Macbook to klasa sama w sobie.

Ponieważ HP Envy zrobił tak zawrotną karierę w roku 2020, ten model też trzeba uwzględnić wśród najlepszych. Szczególnie zwracamy uwagę na prawdziwie osobisty, mobilny, ale też bardzo silny model z matrycą 13,3 cala. Klasa: solidny laptop biznesowy.

Producent HP w roku 2020 miło zaskoczył także w pełni profesjonalnym HP 15s-eq0017nw. To trochę większy laptop, w sam raz na biurko. Rzut okiem na obudowę od razu informuje o staranności i estetyce wykonania, a “pod maską” kryją się podzespoły o solidnych parametrach. To dobra propozycja dla osób korzystających z laptopa stacjonarnie, w biurach, w domach. Laptop wyróżnia się doskonałym zbilansowaniem i równowagą zamontowanych podzespołów.

Jaki laptop kupić?

W roku 2020 trudno uwierzyć, że ktoś kupuje laptop po raz pierwszy. Zakładamy zatem, że na podstawie dotychczasowego użytkowania prawie każdy wie czego oczekuje od nowego sprzętu i dlaczego decyduje się na jego zakup. Komputery pozwalają na tak wiele: rozrywka multimedialna, zastosowania badawcze i twórcze, informacyjne, komunikacyjne… Często zakup laptopa wyższej klasy to po prostu konieczność, wymóg stawiany przez współczesne warunki życia. Przy wyborze upewnijmy się zatem, że płynna praca laptopa będzie nam towarzyszyć przez cały okres jego użytkowania, bez względu na podejmowane zadania, z których niektóre wymagają większej mocy obliczeniowej.

Artykuł partnerski

Komentarze