Różne sklepy online w jednym miejscu w sieci. Odkryj, jak działa marketplace

Czy kupowanie przez Internet może przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej? Platformy typu marketplace są najlepszym dowodem na to, że tak! Sprawdź, jak działają i dlaczego warto z nich korzystać!

Marketplace – co to jest?

Chociaż kupowanie przez Internet wydaje się najszybszą i najwygodniejszą formą robienia zakupów (nie tracimy czasu chociażby na dojazdy), poszukiwanie konkretnej rzeczy na stronach różnych marek może trwać godzinami. Rozwiązanie? Platformy typu marketplace, czyli internetowe targowiska gromadzące na jednej stronie oferty setek, a nawet tysięcy różnych marek! Marketplace’y to coś w rodzaju wirtualnej galerii handlowej, z tym, że ukierunkowanej na jeden sektor produktów (np. moda czy wyposażenie wnętrz). Jak z nich korzystać?

Jak działa marketplace? Podstawowe zasady

Wyglądają zazwyczaj identycznie jak klasyczne sklepy internetowe, ale po wybraniu konkretnej kategorii wyświetlą nam się dane produkty z asortymentu różnych marek, dzięki czemu oszczędzimy czas i energię potrzebne na przejrzenie każdego sklepu z osobna. Marketplace to nie sklep, a pośrednik w zakupach, którego celem jest ułatwić nam wyszukiwanie w sieci.

Platformy tego typu przekierowują użytkownika na stronę wybranego produktu w sklepie danej marki (przykładem takiego marketplace’u z modą jest Domodi – sprawdź, jak działa). Nie biorą też udziału w finalizacji zamówienia, które przebiega w wybranym sklepie online. To tam wybieramy metodę płatności, określamy szczegóły wysyłki, wpisujemy adres dostawy i akceptujemy regulamin sklepu czy politykę zwrotów.

Dlaczego warto – 5 powodów, za które polubisz marketplace

Szybkość wyszukiwania, oszczędność czasu to niektóre z wielu zalet marketplace’ów. Dlaczego jeszcze warto z nich korzystać?

1. Łatwość wyszukiwania

Dzięki temu, że strony znanych marketplace’ów są intuicyjne i bardzo podobne do tradycyjnych sklepów online, znalezienie w nich tego, czego szukasz, jest zazwyczaj bardzo proste. Możesz też liczyć na bardziej trafne wyniki niż np. przy wpisaniu nazwy poszukiwanej rzeczy w wyszukiwarce.

2. Filtry, które dopasują wyniki do Twoich potrzeb

Gdy szukasz rzeczy o konkretnych cechach, przeszukiwanie różnych sklepów online może trwać godzinami, nawet gdy skorzystasz z filtrów na stronie każdej marki. Na platformach typu marketplace zrobisz to za jednym razem, a ilość szczegółów do wyboru sprawi, że bardzo szybko przefiltrujesz wyniki wyszukiwania do tych, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

3. Sortowanie po cenie

Jednym z najbardziej przydatnych filtrów, których możesz używać w platformach marketplace jest sortowanie po cenie. Dzięki wygodnym opcjom ustawisz dokładnie taki budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup, a na stronie wyświetlą Ci się produkty odpowiadające Twoim wymaganiom we właściwych cenach.

4. Kody rabatowe

Jeśli mowa o cenach, to korzystając z marketplace’ów masz szansę zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. Strony tego typu bardzo często oferują atrakcyjne kody zniżkowe na produkty różnych marek, dzięki którym zakupy w sieci zrobisz taniej. Zaletą jest też łatwość korzystania z takich opcji. Najczęściej wystarczy skopiować kod podany przy produkcie, a następnie wkleić go w wyznaczonym polu przy podsumowaniu zamówienia.

5. Poznanie nowych marek

Większość miejsc typu marketplace gromadzi oferty setek czy tysięcy różnych marek, wśród których na pewno znajdą się te, o których nigdy nie słyszałeś. Przy okazji takich zakupów możesz poznać wiele firm, o których nie miałeś szansy się dowiedzieć, bo są np. niszowe czy zagraniczne.

Artykuł partnerski

Komentarze