Silna podlaska branża informatyczna. Nasze firmy docenione w ogólnopolskim rankingu

Białostockie software house’y zostały docenione w ogólnopolskim rankingu Mocna Firma Godna Zaufania 2018 Branży Informatycznej. W rankingu znalazło się w sumie aż osiem firm informatycznych z Białegostoku. Rodzimy lider Białostockiej Puszczy Krzemowej – SoftwareHut – uzyskał tytuły Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu i został ujęty na 32. miejscu rankingu, jako pierwsza firma z Białegostoku.

Wyróżnienie to przyznane zostało za osiągnięcia związane z wypracowanym wzrostem przychodów oraz zysków. Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w styczniu 2019 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, wyróżnienia uzyskały 527 firmy z branży informatycznej.

Region Podlasia od kilku lat identyfikowany jest z dynamicznie rozwijającą się branżą IT. Osiągnięcia takich firm, jak Grupa Kapitałowa TenderHut, której częścią jest właśnie SoftwareHut powodują, że Białystok staje się atrakcyjną alternatywą nie tylko dla pracowników, ale także i inwestorów.

Dynamiczny wzrost oraz zaufanie to niezwykle ważne elementy w codziennym prowadzeniu biznesu. Ranking, w którym nasza firma została wyróżniona, pokazuje, że nie tylko warto szybko rosnąć, ale i generować zysk, który staramy się reinwestować. W ten sposób chcemy niejako zrewanżować się lokalnej społeczności budując silną pozycję Podlasia. Wywodzimy się z tego regionu i mimo tego, że na co dzień pracujemy z firmami z całego globu, jesteśmy dumni z wkładu, jaki wnosimy w lokalną społeczność – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu GK TenderHut.

W rankingu na pozycji 346. została ujęta również druga firma z Grupy TenderHut – Solution4Labs. TenderHut w ciągu zaledwie trzech lat otworzył siedem centrów deweloperskich w największych polskich miastach – Białymstoku, Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Przemyślu i Olsztynie oraz osiem zagranicznych przedstawicielstw – w Zurichu, Londynie, Paryżu, Monachium, Dublinie, Nowym Jorku, Sztokholmie i Kopenhadze. Obecnie firma planuje ekspansję na rynki Dalekiego Wschodu – Japonię oraz Chiny. Pracownicy SoftwareHut współpracują z Politechniką Białostocką, współtworząc szereg kursów, wykładów oraz rozwijając ofertę studiów podyplomowych.

Białostockie firmy w rankingu Mocna Firma Godna Zaufania 2018 Branży Informatycznej (w nawiasach kolejno: zajęte miejsce / średnia z dynamika zysku i przychodów od 2015 r. do 2016 r. w proc. / wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r. w tys. zł):

SoftwareHut sp. z o.o. (32 / 304,9 / 4809)
Dynamic Solutions sp. z o.o. (55 / 107,8 / 161)
Shookai sp. z o.o. (114 / 171 / 302)
D-Tech sp. z o.o. (265 / 138,7 / 1866)
Solution4Labs sp. z o.o. (346 / 50,3 / 829)
Net Innovation Software sp. z o.o. (412 / 14 / 9231)
Infortex sp. z o.o. (421 / 11,9 / 3765)
Lbpro sp. z o.o. (474 / 38,4 / 3979)

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze