TechKlub Białystok. Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach

W środę, 23 stycznia, o godzinie 18.00 w Bar&Cafe Spółdzielnia przy ulicy Skłodowskiej – Curie 8/1, odbędzie się kolejne spotkanie Techklubu Białystok. Tym razem tematem będą nowe technologie, w tym sprawdzające się w biznesie. Wstęp, po uprzedniej rejestracji, jest bezpłatny.

Styczniowe spotkanie ma bardzo bogaty program – mówi Katarzyna Sztop-Rutkowska, koordynatorka Techklubu W Fundacji SocLab. – Będzie można dowiedzieć się o bardzo przydatnej usłudze Google pod nazwą G-Suite, która pomaga prowadzić biuro, pracować w zespołach. Jest to płatne narzędzie dla biznesu, ale Google proponuje bezpłatny pakiet dla organizacji pozarządowych, szkół i uczelni wyższych.

Drugi temat to bezpłatne platformy dla komunikacji między urzędem a mieszkańcami. Zaprezentowana zostanie m.in. taka usługa z Madrytu – „Consul”, która jest teraz wdrażana w dwóch warszawskich dzielnicach.

I trzeci temat – bardzo praktyczny, na temat tworzenia grafik. Prowadzący pokażą różne bezpłatne aplikacje do robienia logotypów, plakatów czy pocztówek.

Spotkanie jest bezpłatne.

Program:
18.00 – przywitanie,
18.10 – 18.45 – Wojciech Sańko (Koduj dla Polski), darmowe technologie w urzędzie – Open Source Gov Tech,
18.45 – 19.20 – Piotr Sędziak (PostScript), graficzne do-it-yourself – jak w prosty sposób stworzyć logo, grafikę czy infografikę,
19.20 – 20.00 – Agnieszka Kornas (Fundacja TechSoup), usługi G Suite Google,
20.00 – networking.

Szczegóły spotkania i rejestracja: sektor3-0.pl/techklub/bialystok

W TechKlubach tworzymy społeczność osób, którą łączy chęć sięgania po nowe technologie w działaniach społecznych czy biznesowych. Cykliczne spotkania organizujemy w 16 miastach w Polsce. Ideą klubów jest tworzenie i umacnianie lokalnych sieci współpracy złożonych z przedstawicieli trzeciego sektora, biznesu i nauki – wyjaśniają organizatorzy.

Red. PP, fot. facebook.com/TechKlubBialystok

Komentarze