To najdynamiczniej rozwijająca się firma na Podlasiu. Otrzymała Gazelę Biznesu

Glosel sp. z o.o. sp. k., właœściciel księgarni internetowej Tania Książka, znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu. Spółka zajęła także pierwsze miejsce wœród najdynamiczniej rozwijających się firm z województwa podlaskiego.

Gazele Biznesu to ranking publikowany przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wytypowanie najszybciej rozwijających się małych oraz œśrednich przedsiębiorstw. Jasno określone kryteria, bezpłatny udział oraz decyzja podjęta nie przez jury, a na podstawie wyników finansowych firmy sprawia, że ranking jest wiarygodny.

Tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Aby go otrzymać, przedsiębiorstwa muszą przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty oraz osiągać zysk.

Spółka Glosel w 2018 roku zadebiutowała w rankingu Gazel Biznesu, zajmując pierwsze miejsce w województwie podlaskim. Od 2015 roku firma zanotowała blisko 290-proc. wzrost.

–Pierwszy raz w rankingu i od razu pierwsze miejsce. To dla nas wielka sprawa, naprawdę -– mówią z entuzjazmem Agnieszka Stankiewicz-Kierus i Łukasz Kierus, właściciele spółki Glosel. –- Znalezienie się w gronie Gazel Biznesu potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Oczywiœście mamy œświadomość, że nie jesteœmy idealni. W naszej działalnośœci jest jeszcze dużo do poprawy, mamy co doskonalić. Stąpamy twardo po ziemi, myœślimy nieszablonowo. Troska o klienta, mocna kadra pracownicza i stałe poszerzanie horyzontów, to są nasze priorytety.

Spółka Glosel jest właśœcicielem marki Tania Książka – jednej z największych i najlepiej ocenianych księgarni internetowych w Polsce. Serwis od lat zdobywa prestiżowe nagrody z branży e-commerce. W samym 2018 roku sklep otrzymał Laur Opineo, znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Koszyk Roku, zdobył wyróżnienie w programie Konsumencki Lider Jakośœci oraz Złoty i Brązowy Laur Ceneo (w kategoriach: „Wybór użytkownika” oraz „Multimedia”).

Spółka posiada także trzy inne sklepy internetowe: Bee.pl – oferujący zdrową żywnoœść, naturalne kosmetyki, zabawki i akcesoria dla dzieci, CzaryMary.pl –- sklep ezoteryczny oraz FantastyczneSwiaty.pl -– księgarnię z komiksami, grami i literaturą fantastyczną.

Gazele Biznesu są przyznawane w Polsce nieprzerwanie od 2000 roku. Do tej pory odbyło się 19 edycji rankingu. Pojawienie się w tym zestawieniu potwierdza nie tylko œświetne wyniki finansowe, ale także wiarygodnoœść przedsiębiorstwa.

Ranking Gazele Biznesu 2018 obejmował 90 firm z województwa podlaskiego. W ogólnopolskiej klasyfikacji spółka Glosel zajęła 66. miejsce. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 11 marca w Warszawie. Wyróżnienie odebrali właściciele firmy, Łukasz Kierus i Agnieszka Stankiewcz-Kierus.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze