Tu było Tesco, teraz będzie Chorten – Delikatesy u Chłopców

W czwartek, 20 grudnia, nastąpi otwarcie nowego sklepu w Białymstoku przy ulicy Białostoczek 1/1. To dokładnie 1427 sklep w Grupie Chorten, a dziewiąty należący do tych samych właścicieli, którzy stworzyli także rozpoznawalną markę – Delikatesy U Chłopców.

Nowy sklep spożywczy mieści się w obiekcie, który wcześniej przez kilka lat zajmowało Tesco, natomiast po decyzji o zamknięciu tego punku w Białymstoku, stał on nieużytkowany. Obecnie przestrzeń pawilonu została podzielona między delikatesy, działający już sklep z odzieżą używaną i Crossfit, który ma być uruchomiony w nadchodzącym roku.

Delikatesy U Chłopców otworzą się 20 grudnia w samo południe – z degustacjami i promocjami dla klientów. Przygotowania do uruchomienia tego punktu trwały trzy miesiące, sklep zajmuje blisko 230 mkw. powierzchni handlowej.

Przy samym wejściu znajdzie się dział alkoholowy, w tym stoisko Faktorii Win oraz lodówki i regały z piwami, także tymi regionalnymi. Po drugiej stronie zlokalizowano stoisko z prasą. W sklepie kupić będzie można także setki produktów świeżych, takich jak: owoce i warzywa czy pieczywo, przewidziano również stoisko z ciastami i ladę mięsną.

Większość przestrzeni zajmą regały z szerokim wyborem asortymentu pakowanego. W Delikatesach U Chłopców znajdzie się także specjalny regał z produktami marki własnej sklepów Chorten – Z Podlaskiej Spiżarni. W sklepie nie zabraknie działu z małym AGD i chemią gospodarczą.

Klienci obsługiwani będą na dwóch stanowiskach kasowych, zatrudnienie w nowej placówce handlowej znajdzie ponad 10 osób.Sklep jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma także własny parking.

Mamy duże doświadczenie w zarządzaniu sklepami, bo udaje nam się z sukcesem prowadzić dziewięć punktów, przy czym osiem przy współpracy z Grupą Chorten. Uważamy, że to dobra lokalizacja, a ruchowi klientów będzie z pewnością sprzyjało sąsiedztwo sklepu z odzieżą używaną i Crossfitu. Zależało nam na tym, by zdążyć z otwarciem sklepu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – mówi Paweł Florczyk, jeden z właścicieli Delikatesów U Chłopców.

Bardzo się cieszymy, że właściciele nowo otwieranej placówki po raz kolejny zaufali nam podpisując umowę partnerską i wspólnie tworzymy Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze