„Wiem wszystko i nie muszę się rozwijać”. Zobaczcie film „ANJAY” stworzony przez Fair Play Crew

Kadr z filmu "Anjay"

Inspiruje nie tylko tych, którzy kochają taniec.

W świecie, w którym relacje są ulotne, a wysiłek nie jest warty swojej ceny, oglądamy film, który opowiada historię człowieka, którego każdy z nas mógł spotkać. Poznajemy tancerza, który myślał, że o tańcu wie wszystko. O życiu i sukcesie także. Fair Play Crew Fair Play Crew wraz z Krzysztofem Kiziewiczem i Radovanem Lee stworzyli film dokumentalny o Andrzeju. Tytułowy Anjay odwiedza Fair Play Dance Camp – międzynarodowy festiwal taneczny organizowany przez znaną białostocką formację FPC. Bohater filmu, Anjay jest świetnym tancerzem, ale żyje przeszłością. Jest  przekonany, że wszystko wie i nie musi się dalej rozwijać. To symbol postawy i stanu umysłu kogoś, kto tkwi w miejscu. W tle historii Anjaya widzimy żywioł tanecznego eventu. Film został nakręcony w realnym, nieprzewidywalnym, tętniącym życiem środowisku międzynarodowego festiwalu organizowanego co roku w Krakowie przez formację Fair Play Crew.

Krzysztof Kiziewicz, (pierwszy od lewej) twórca filmu, podczas jednego z festiwali Fair Play Dance Camp, fot. kiziewicz.com
Krzysztof Kiziewicz, (pierwszy od lewej) twórca filmu, podczas jednego z festiwali Fair Play Dance Camp, fot. kiziewicz.com

Na ostatnim festiwalu gościliśmy ponad 1300 tancerzy z całego świata – mówi Karol Niecikowski, Fair Play Crew. – Rozmawiamy z nimi, zaprzyjaźniamy się, niektóre osoby znamy od lat. Każdy z nich przeszedł jakąś drogę, można powiedzieć, że przeżył swoją własną taneczną przygodę. Od lat słuchamy tych historii, teraz postanowiliśmy zacząć je opowiadać, bo są naprawdę inspirujące! 

Podczas Fair Play Dance Camp w Krakowie można spotkać największe gwiazdy tańca – choreografów znanych ze współpracy z takimi artystami jak Justin Timberlake, Beyonce, Justin Bieber, czy Black Eyed Peas. Festiwal taneczny jest jednocześnie szkoła wypełnioną spotkaniami, motywującymi opowieściami o roli pasji, wytrwałości i pokonywania własnych słabości. Obejrzyjcie film do końca. To autentyczna opowieść o Anjay, ale także o naszym wygrywaniu z samym sobą.

Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee to filmowy duet, którzy stworzył między innymi popularne filmy promujące football-ową drużynę Primacol Lowlanders. Anjay jest więźniem własnej mentalności – opowiadają twórcy, Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee. – Zamiast badać, oswajać i kreować nowe trendy, bezustannie trzyma się tego, co przyswoił w przeszłości. Jakby to była jego jedyna strefa komfortu i strachu przed porażką. Arogancki i rozgoryczony. Nie jest przygotowany na wyzwanie, któremu będzie musiał stawić czoła. Jego stan umysłu jest przewodnikiem widza, który staje się świadkiem konfrontacji bohatera z zupełnie nieznaną mu rzeczywistością.

Fair Play Dance Camp przyciąga do Polski tancerzy z całego świata. Uczestnicy festiwalu przyjeżdżają z Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii, Indii czy Japonii. Swój sukces Fair Play Dance Camp zawdzięcza między innymi wysokiej jakości materiałom publikowanym w mediach społecznościowych. Kanał YouTube festiwalu ma ponad 17 mln wyświetleń, jego widzowie pochodzą dosłownie ze wszystkich państw. Jeśli gdzieś jest internet – można mieć pewność, że są tam tancerze, którzy oglądają polskie filmy FPDC.

Źródło: na podst. informacji prasowej nadesłanej przez Fair Play Dance Camp www.fpdancecamp.com

 

Komentarze