Jak wybrać idealny fotel komputerowy?

Doradca klienta, bankier, księgowy czy literat – niezależnie od tego, jaki czym się zajmujemy, łączy nas jedno – praca przy komputerze. W dobie rozwijających się technologii i postępu architekt coraz rzadziej pracuje przy desce kreślarskiej, a lekarz dokumentację pacjentów prowadzi elektronicznie. Nie ma co się oszukiwać – przed monitorem spędzamy o wiele więcej godzin dziennie niż jeszcze kilka lat temu. Każdy z nas powinien sobie uświadomić, że czas spędzony w ten sposób pozostawi trwałe ślady w naszym organizmie. Jak uporać się z negatywnymi skutkami długich posiedzeń przed komputerem? Oczywiście – lepiej zapobiegać. Ale jak? To proste – wybierając krzesło komputerowe, które będzie w pełni ergonomiczne i zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa na każdym z jego odcinków!

Sit&Stand – nowoczesne standardy w obsłudze klienta

                Bardzo często charakter naszej pracy wymaga nieustannych zmian pozycji z siedzącej na stojącą. Jest to szczególnie widoczne w przypadku stanowisk związanych z obsługą klienta. Recepcjonista czy konsultant klienta musi być w stałej gotowości – to właśnie z myślą o osobach pracujących w takim charakterze powstało krzesło LIFT firmy Bejot. Jest to model zaprojektowany w zgodzie z filozofią sit&stand, dzięki czemu tworzy nowe standardy w biurowej codzienności, zapewniając elastyczność i swobodę ruchów. Siedzisko LIFT, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, zapewnia odpowiedni komfort podczas siedzenia i doskonałe podparcie, gdy decydujemy się na pozycję stojącą. Wygodę użytkowania krzesła zapewnia dodatkowo szeroki, wielostopniowy zakres regulacji, dzięki czemu łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb. Samozaciskowy ring zapewni odpowiednie oparcie dla nóg niezależnie od przyjętej pozycji.

INTRATA – uniwersalne rozwiązanie dla każdej firmy

                Z myślą o zróżnicowanym charakterze pracy przed komputerem powstała seria krzeseł INTRATA marki Nowy Styl. Do dyspozycji mamy modele VISITOR, OPERATIVE i MANAGER, które pozwolą nam odpowiednio zagospodarować przestrzeń biurową. O ile siedziska VISITOR sprawdzą się przede wszystkim w poczekalniach i salach konferencyjnych, OPERATIVE i MANAGER to ergonomiczne fotele obrotowe, które zapewnią całkowity komfort pracy przy komputerze. Polecamy zwłaszcza krzesło INTRATA OPERATIVE 13 HRUA z systemem Ergo, który umożliwia doskonałe podparcie ciała użytkownika, dzięki czemu zapobiega zmęczeniu kręgosłupa spowodowanym długim godzinom spędzonym w pozycji siedzącej. Również fotel MANAGER 23 HRUA wyposażony jest w rozwiązania, które sprawią, że nie odczujemy negatywnych skutków pracy przed monitorem – zapewni to nam Epron Syncron, innowacyjny koncept, który wymusza prawidłową pozycję ciała. Seria INTRATA, dzięki bogactwu modeli i wersji, dodatkowo umożliwia zaaranżowanie różnorodnej przestrzeni biurowej w jednym, spójnym stylu.

                Zakup odpowiedniego fotela komputerowego wymaga wiele energii i analiz. Każdy model – niezależnie od przeznaczenia – powinien być wybrany świadomie, dlatego też polecamy przetestowanie siedziska przed zakupem.

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze