Jak wybrać korzystny kredyt przez Internet?

Dzisiejsze czasy, to czasy online. Internet Rzeczy mocno wkracza w nasze życie, a nas coraz mniej zaczyna zadziwiać fakt, że mówi do nas lodówka. Nie mniej jednak ciągle z niepokojem podchodzimy do kwestii wirtualnych pieniędzy i np. brania kredytów przez Internet. Dlatego warto zastanowić się jak wybrać taki idealny dla nas?

Zanim weźmiesz kredyt przez internet sprawdź różne oferty. Niby takie proste, ale w zasadzie jak to zrobić? Możesz w klasyczny sposób spisać sobie banki, które uważasz za godne zaufania, znasz je z reklam lub polecił Ci je kolega. Następnie siadasz przed komputerem, wpisujesz w wyszukiwarkę poszczególne hasła i zaczynasz śledzić po kolei każdą ofertę. Robisz notatki, porównujesz, wypisujesz za i przeciw, a następnie podejmujesz decyzję.

Możesz też skorzystać z czegoś bardziej wygodnego, co pozwala w łatwy i szybki sposób porównać, wybrać i podjąć decyzję. O co chodzi?

Chcesz się przekonać? Porównaj!

Chodzi oczywiście o porównywarkę kredytów. W internecie jest ich mnóstwo, wybierz taką, która najbardziej przypadnie Ci do gustu – np. najbardziej spodoba Ci się szata graficzna, lub panel sterowania będzie dla Ciebie najbardziej intuicyjny.

Co istotne usługa ta jest całkowicie darmowa, nie wymaga rejestracji i co istotne jest bezpieczna. Nikt nie wykorzysta Twoich wyszukań (jeśli ciągle jesteś nieufny zawsze możesz sprawdzać oferty w trybie incognito) oraz nikt nie będzie miał dostępu do Twoich danych osobowych. Jeśli jakaś oferta Cię przekona i postanowisz skorzystać właśnie z niej wypełniasz formularz na stronie banku, a następnie czekasz na kontakt konsultanta.

Skorzystanie z usług porównywarki daje nam pewność, że w jednym miejscu mamy podane jak na tacy informacje, które sami szukalibyśmy wiele godzin. A tak kilka kliknięć sprawia, że wiemy jakie kredyty są najbardziej atrakcyjne, jaka czeka nas rata, jakie oprocentowanie oraz jakie dodatkowe koszty. Już nie musimy się bać, że czegoś nie doczytamy, że nie będziemy mieć czasu żeby spytać lub będziemy zmęczeni żeby doczytać coś na 7 stronie umowy. A tak jeśli tylko coś nas rozproszy możemy wyłączyć komputer i podejść do tematu ponownie za kilka dni.

Takie portale tworzone są przez sztab ekspertów, którzy np. tworzą rankingi kredytów gotówkowych w danym miesiącu. Można porównać co wyróżnia dany kredyt i dlaczego to właśnie z niego najchętniej skorzystano. Bez wychodzenia z domu możemy zgromadzić mnóstwo ofert, a następnie skrupulatnie je poznawać, a następnie odrzucać do momentu wyboru np. trzech naszym zdaniem najlepszych. Ostatnie działanie to napisanie do banku i rozmowa z konsultantem, który odpowie na nasze ewentualne pytania i pomoże w sfinalizowaniu transakcji lub zaproponuje jeszcze inną ofertę, ale po gamie informacji czego konkretnie chcemy.

W czasie pełnym pośpiechu nie warto marnować czasu na coś, co możemy zrobić w przyjemny i szybki sposób. A do takich należy zakwalifikować kredyt udzielony przez internet.

Artykuł partnerski

Komentarze