Zakup auta? Tylko z przewodnikiem, który sprawdzi je krok po kroku – od A do Z!

Sprawdzanie samochodu przed zakupem / EkspertCar

Zakup samochodu nie jest tak prosty, jak codzienne zakupy w markecie. Mówimy tu bowiem o poważnych kosztach na wstępie, a do tego ewentualnych późniejszych wizytach w serwisach. I – co najważniejsze – o bezpieczeństwie, bo przecież autem będziemy poruszać się codziennie do pracy czy z rodziną na wypoczynek. Tu nie może być miejsca na kompromisy. Dlatego warto postawić na powierzenie inspekcji pojazdu wykwalifikowanej osobie, ekspertowi, zanim podpiszemy umowę. Koszt, w porównaniu do ewentualnych problemów w przyszłości, jest niewielki.

W Białymstoku i okolicach, ale także w Warszawie czy Łodzi, prężnie rozwija się firma EkspertCar. Zyskuje miano czołowej, bo zajmując się profesjonalnym doradztwem i oceną stanu technicznego pojazdów, cieszy się wyraźnym autorytetem wśród klientów. Bo tu właśnie klient jest najważniejszy.

– Zatrudniamy kompetentnych ekspertów, fachowców, którzy ocenią stan samochodu krok po kroku, dogłębnie, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły – podkreśla przedstawiciel EkspertCar. – Naszą markę budujemy w oparciu o absolutną rzetelność, to jest dla nas priorytet. Tak właśnie zyskujemy zaufanie.

Na co może liczyć kierowca korzystający z usługi EkspertCar?

– Sprawdzamy, karoserię – pod kątem korozji i uszkodzeń, kolizji, szyby – pęknięcia, oryginalność, opony – spękania, bo zużyte opony to niebezpieczeństwo, przez które można stracić życie, stan zużycia klocków i zawieszenia – kosztowne w naprawach, wycieki i zużycie silnika -zużyty silnik podlega generalnej naprawie lub wymianie, a to jest niezwykle drogie, przebieg – weryfikacja dokumentów dołączonych do samochodu, zużycie elementów wnętrza – zdarzają się samochody po mocnych wypadkach i regeneracji kokpitu przez wystrzelone i zregenerowane poduszki powietrzne lub popowodziowe. Oczywiście przeprowadzamy diagnostykę komputerową. Tu należy zaznaczyć, że tylko w profesjonalnie działającej firmie można liczyć na prawidłowo wykonaną diagnostykę komputerową; wielu tak zwanych fachowców podłącza sprzęt bez legalizacji, co jest oczywiście naciąganiem, inaczej nie można tego nazwać – komentuje ekspert w rozmowie z naszą redakcją.

Ale EkspertCar to nie tylko oględziny u handlarza, prywatnego sprzedawcy auta czy w komisie na miejscu. Fachowiec wykonuje też próbę drogową, czyli zwyczajowo nazywaną jazdę próbną. Wtedy ocenia właściwości jezdne, zużycie sprzęgła, zawieszenia i szeregu innych elementów, których stan nie zostanie zweryfikowany tylko okiem i urządzeniami nawet w autoryzowanej stacji obsługi.

– Wskazujemy wprost, na jakie realne koszty przyszłych napraw lub wymiany konkretnych elementów w najbliższej przyszłości musi nastawić się nabywca samochodu. Niczego nie ukrywamy – zapewnia nasz rozmówca z EkspertCar. – Zwracam też przy tym uwagę, że kupujący może następnie świadomie zakwestionować wskazania mechanika. Nie ukrywajmy, nieuczciwych naprawiających, którzy naciągają ludzi na koszty, kolejne naprawy, jest wielu. Taka jest prawda.

Firma EkspertCar ma jeszcze jedną ciekawą propozycję dla zapracowanych. Otóż na wyszukanie w tysiącach ogłoszeń, na dziesiątkach internetowych portali samochodu, potrzeba czasu. To również koszty, ponieważ jeżeli wpadnie nam w oko przysłowiowa „perełka”, nierzadko trzeba pędzić setki kilometrów, by na koniec okazało się, że… kolor fajny, rdzy niby nie widać, pod maską czysto, ale wcale nie trafiliśmy na żadną perełkę.

– Możemy wyszukać auta dopasowane pod klienta. To znaczy: zgodnie z jego wytycznymi, dotyczącymi wszelkich aspektów, jak marka, model, wyposażenie. Następnie, po wybraniu konkretnej propozycji, która już będzie sprawdzona pod każdym kątem – mechanicznym i formalno-prawnym, nabywcy nie pozostaje nic innego, jak sfinalizowanie transakcji. Czysta przyjemność i oszczędność czasu – zapewnia EkspertCar.

Czy warto skorzystać z usług profesjonalistów? Na pewno tak. Tym bardziej, jeśli stawiamy na sprawdzoną i rzetelną firmę, dla której satysfakcja klienta jest najważniejsza. Nie kupuj więc samochodu w ciemno!

Red. PP

Komentarze