Zakupy w lockdownie. Jak działa galeria Alfa Centrum?

Ministerstwo Zdrowia przedłużyło restrykcje dotyczące funkcjonowania sklepów i centrów handlowych. Nagłówki w prasie i internecie krzyczą o zamkniętych galeriach handlowych, jednak w rzeczywistości lockdown zamraża działalność jedynie wybranych gałęzi handlu i usług. Alfa Centrum pozostaje otwarta, umożliwiając klientom szybkie, bezpieczne zakupy oraz zapewniając dostęp do niezbędnych serwisów i gastronomii.

Lockdown nałożony na branżę handlową ograniczył funkcjonowanie m.in. butików odzieżowych i obuwniczych, które stanowią większość lokali w galeriach, jednak Alfa Centrum wciąż daje możliwość wygodnego załatwienia wielu spraw pod jednym dachem.

Codzienne potrzeby zakupowe, drobne i te nieco większe, zrealizować można w supermarkecie Piotr i Paweł oraz drogeriach Rossmann i Hebe. Ich oferta wykracza znacznie ponad produkty spożywcze i kosmetyki – to także produkty dla zwierząt czy artykuły wyposażenia domu. Szeroki wybór tych ostatnich zapewnia także Duka, zaś naturalne kosmetyki dostępne są także w salonach Organique oraz Yves Rocher.

Osoby poszukujące upominków oraz miłośnicy rozrywki pierwsze kroki powinni skierować do Empiku oraz Kolportera, gdzie znajdą bogatą ofertę gier, książek, prasy oraz muzyki, natomiast Canal+ zaprasza do zapoznania się z ofertą pakietów telewizyjnych dla całej rodziny. Drobne przyjemności to także filiżanka herbaty czy kawy – bogatą ofertę suszy i ziaren oferuje Retro Tea&Coffee.

Butiki odzieżowe nie mogą co prawda prowadzić sprzedaży stacjonarnej, jednak dzięki usłudze Click&Collect klienci Alfa Centrum mogą odebrać zamówione online produkty wybranych marek podczas wizyty w centrum. Taką usługę oferują m.in. Reserved, Sinsay oraz Pandora. O to, by posiadane ubrania wyglądały jak nowe zadba Pralnia Eko. Z kolei Oskar świadczy szeroki zakres usług, obejmujący naprawę obuwia czy serwis zegarmistrzowski, ale też dorabianie kluczy, wydruki i ksero, sprzedaż baterii oraz pieczątek.

Działalność lokali gastronomicznych jest ograniczona, warto jednak pamiętać o możliwości zakupu lub zamówienia jedzenia na wynos. W Alfa Centrum posiłki i napoje przygotują Subway oraz Sphinx, natomiast po pyszne ciasta, desery oraz torty zaprasza Cukiernia Sowa.

Z kolei specjaliści Vision Express pomagają dobierać odpowiednie szkła (także okularów przeciwsłonecznych) i dzielą się wiedzą o właściwej profilaktyce. W innych kwestiach zdrowotnych konsultacji udzielą farmaceuci w aptece Dbam o Zdrowie.

Działają również punkty telekomunikacyjne: Orange i T-Mobile.

W codziennej pracy galerii wdrożono dodatkowe środki, gwarantujące utrzymanie standardów sanitarnych. Wprowadzone zmiany obejmują m.in. zintensyfikowaną dezynfekcję powierzchni wspólnych, regularne ozonowanie toalet, kompleksową wentylację galerii czy łatwy dostęp do dozowników z płynem do dezynfekcji przy wszystkich wejściach do obiektu oraz w sanitariatach. Prowadzona jest także kampania edukacyjno-informacyjna, która w przystępny, przyjazny sposób przypomina klientom o zasadach bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej oraz w życiu codziennym – m.in. zachowaniu zasady DDM: utrzymania odpowiedniego dystansu, regularnej dezynfekcji oraz zasłaniania nosa i ust maseczką.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze