Zwiększanie zysków w firmie transportowej

Spośród wszelkich branż we współczesnym biznesie jedną z najbardziej konkurencyjnych jest branża TSL. Możemy w niej osiągnąć spore zyski, jednak jak możecie się domyślić, nie będzie o to wcale tak łatwo! Nasza firma może przynosić znacznie większe przychody, gdy tylko zastanowimy się, jak możemy to osiągnąć? Jak to zrobić?

Unikaj pośredników

Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to obcięcie kosztów prowadzenia działalności. Niestety, jest to działanie bardzo krótkowzroczne i faktycznie przyniesie to korzyści – jednak tylko przez kilka pierwszych tygodni. Nasi klienci odczują spadek jakości świadczonych usług i bardzo możliwe, że nie będą oni chcieli już korzystać z pomocy naszej firmy! Pierwsze z nich — aby w miarę możliwości redukować puste przebiegi i omijać pośredników. Zwłaszcza to drugie jest bardzo ważne dla maksymalizacji zysków. Dzieje się to z prostego powodu – jako podmiot zajmujący się samym przewozem jesteśmy praktycznie na samym dole „łańcucha pokarmowego” i co za tym idzie – zarabiamy najmniej. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy zwykle szukać zleceń z pierwszej ręki, tak jak robią to największe firmy z branży transportu z Gdyni, Warszawy czy Krakowa!

Zlecenia dla firmy transportowej z pierwszej ręki dają gwarancję bezpiecznej realizacji – https://bitlogistics.pl/

Zlecenia na stałe

Mówi się, że nie można rozpoczynać swojej działalności bez przynajmniej jednego klienta. My się absolutnie z tym zgadamy i powinniśmy trzymać się tej zasady wraz z rozwojem firmy! To właśnie stałe zlecenia oferują największe przychody. Długoterminowe kontrakty pozwalają nam na swobodne planowanie naszych działań na rynku ze sporym wyprzedzeniem. Bez problemu zaplanujemy optymalne trasy dla każdego pojazdu, jak i będziemy mogli ustalić budżet na następne miesiące, biorą pod uwagę właśnie te kluczowe zlecenia! Oczywiście poza ich realizacją, spokojnie możemy pozyskiwać nowych klientów, którzy dołożą swoją cegiełkę do naszego sprawozdania finansowego!

 

Podsumowanie

Maksymalizacja zysków w branży usług transportowych wcale nie jest tak niemożliwym zjawiskiem do osiągnięcia. Wystarczy, że tylko zrozumiemy, że nie możemy podejmować kroków o nacechowaniu krótkowzrocznym, mogące więcej zepsuć, niż faktycznie nam pomóc. Jeżeli jednak zastosujecie się do rad, które dziś wspomnieliśmy w artykule, to kto wie, może i wy zdominujecie swój rynek?

Artykuł partnerski

Komentarze