Setki aut poszkodowanych podczas wczorajszego gradu. Jak usunąć wgniecenia bez dużego wzrostu ceny AC? [Zdjęcia]

fot. Caroseria

Ulice zamienione w rzeki i kostki lodu sypiące wczoraj z nieba, zaszkodziły wielu autom. Ucierpiała przede wszystkim karoseria. Białostoczanie masowo udostępniają na Facebooku nie tylko zdjęcia anomalii pogodowych, ale także uszkodzonych aut.

Rekordzista miał 120 wgnieceń. Moje prywatne auto także ucierpiało – mówi Piotr Grześ z Caroseria Autodetailing studio. Powstałe w wyniku gradu uszkodzenia można zlikwidować metodą bezinwazyjna czyli bez szpachlowania i lakierowania. W wielu przypadkach szkodę pokryje AC. Warto rozważyć naprawę, nawet jeśli nie mamy ubezpieczenia. Wgniecenia w karoserii mogą w przyszłości istotnie obniżyć wartość samochodu w momencie odsprzedaży. – dodaje w rozmowie z Przedsiebiorczepodlasie.pl

Wzrost ceny ubezpieczenia o 40%? Z bezlakierowym usuwaniem wgnieceń tylko o 10-15 procent

Firma Caroseria – specjalizująca się w usuwaniu wgnieceń – podpowiedziała nam jak załatwić formalności z ubezpieczycielem, aby obniżyć ryzyko wzrostu AC do minimum. Przede wszystkim na kwestie formalne mamy tylko 7 dni od dokonania szkody. Jeśli zdecydujecie się na bezlakierowe usuwanie wgnieceń w aucie, tzw. „zwyżka” AC powinna wynieść nie 30-40 procent, a maksymalnie 10-15 procent.

Żeby przystąpić do formalności usuwania szkody, należy najpierw zgłosić ją u swojego ubezpieczyciela. Aby uniknąć zaniżenia odszkodowania – które często wypłacane jest na konto właściciela samochodu, a nie starcza nawet na szpachlowanie – warto zasugerować agentowi ubezpieczeniowemu bezgotówkowe rozliczenie z serwisem. Jeśli poinformujecie go, że szkoda będzie usuwana w serwisie specjalizującym się w bezlakierowym usuwaniu wgnieceń, istotnie zaoszczędzicie na AC. Oględzin samochodu nigdy nie należy przeprowadzać pod chmurką. Ludzkie oko w świetle dziennym nie jest w stanie wychwycić wszystkich wgnieceń. Dopiero pod specjalistycznymi lampami można je dokładnie policzyć i oznaczyć.

fot. Caroseria Białystok
fot. Caroseria Białystok

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń – ceny w Białymstoku

Cena uzależniona jest od ilości wgnieceń, które znajdują się na aucie. Po zgłoszeniu szkody umawiamy się z rzeczoznawcą na oględziny przy specjalnym oświetleniu. W przypadku dosyć płytkich szkód po gradzie (do 20 wgnieceń) koszt usługi to około 1500 zł. Zwykle wgnieceń jest jednak ponad sto, wówczas rachunek za naprawę waha się od 4 do 5 tysięcy zł.

W krótkiej perspektywie kwota może wydawać się wysoka, ale gdy weźmiemy pod uwagę wzrost ceny ubezpieczenia lub obniżenie wartości auta na rynku wtórnym, bezlakierowe usuwanie wgnieceń okazuje się być dobrą inwestycją.

Kontakt z firmą Caroseria
Asnyka 2/1
15-709 Białystok
tel. 534 440 770

Artykuł partnerski

Komentarze