Jest moc pomagania! 3 tysiące wigilijnych dań dla seniorów, wykluczonych i samotnych na Podlasiu

22 i 23 grudnia na terenie województwa podlaskiego odbyła się świąteczna akcja Fundacji Hagia Marina „Wigilijny Stolik 2020”. Skierowana była do seniorów, osób samotnych i wykluczonych, pensjonariuszy DPS, a także pacjentów oddziałów zakaźnych, tzw. covidowych.

Na terenie województwa podlaskiego zostało przekazanych ponad 3000 paczek z wigilijnymi daniami: pierogami, kapustą z grzybami i rybą po grecku, które zostały przygotowane przez miejscowe restauracje na bazie najlepszych produktów lokalnych z Podlasia.

Słodkie dodatki podarowała białostocka Pijalnia Czekolady Wedel, a logistykę zapewniły firmy Foodeli i Hokus Pokus z Białegostoku.

„Wigilijne Stoliki” trafiły m. in. do szpitala powiatowego w Łapach i Kolnie, szpitala zakaźnego w Białymstoku i DPS w Garbarach nad Siemianówką.

Uroczyste przekazanie odbyło się na Rynku w Supraślu, a „Stoliki” i inne paczki zostały poświęcone przez prawosławnego biskupa Andrzeja Borkowskiego oraz miejscowe duchowieństwo rzymskokatolickie.

To już druga świąteczna inicjatywa Fundacji Hagia Marina w okresie pandemii – pierwsza akcja „Koszyczek Wielkanocny 2020” odniosła ogromny sukces, a gotowe święconki trafiły do ponad 17 tysięcy osób w województwie podlaskim.

Akcja „Wigilijny Stolik 2020” została dofinansowana ze środków urzędu marszałkowskiego oraz Gminy Supraśl. Druga część inicjatywy będzie kontynuowana także przed świętami prawosławnymi.

Red. PP, fot. Fundacja Hagia Marina

Komentarze