Wakacyjne kursy programowania dla dzieci w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

fot. fotolia

Kiedy wiedza jest najlepiej przyswajana? Wtedy, gdy człowiek się rozluźnia, nie ma napiętego planu, a dni upływają mu na beztroskich aktywnościach. Idealnym czasem do nauki są paradoksalnie… wakacje. Stąd pomysł na organizację zajęć z programowania dla dzieci w sierpniu, wydaje się bardzo trafiony. Nastolatkowie będą szkolić się w miejscu, gdzie na co dzień pracują najbardziej doświadczeni i utalentowani programiści w tej części Polski – w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

  • Intensywny kurs programowania dla dzieci: Uczę się mówić w wielu językach!

data: 7-11 sierpień godz. 10:00-12:30

Wiek uczestników: 10-12 lat

Opis kursu:

Mówi się, że każdy człowiek w dzisiejszych czasach, poza językiem ojczystym oraz minimum jednym językiem obcym, powinien posługiwać się również przynajmniej jednym językiem programowania. Tymczasem języków programowania są setki, a nawet samych narzędzi do nauki programowania wśród najmłodszych ciężko zliczyć na palcach obu dłoni.

W trakcie zajęć nauczą się, jak tworzyć dwuwymiarowe gry i aplikacje, gry działające w świecie 3D czy aplikacje mobilne, które można uruchamiać na telefonach i tabletach. Nie zabraknie również nauki języka angielskiego, który pojawia się w interfejsach niektórych programów. Poza wiedzą techniczną, zdobędą również wiedzę z zakresu logicznego myślenia, sprawnego radzenia sobie z problemami oraz procesów towarzyszących takiemu przedsięwzięciu, jak budowa gry komputerowej od podstaw.

  • Intensywny kurs z Aplikacji Internetowych!

data: 14-18 sierpień godz. 10:00-13:00

Wiek uczestników: 13-16 lat

Opis kursu:

Kurs otwiera drzwi do świata Internetu widzianego oczami jego twórców. Z biernych użytkowników wykorzystujących aplikacje stworzone przez innych programistów, uczestnicy sami staną się ich autorami. Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie.

Jeśli kiedykolwiek przez myśl przeszła uczestnikom chęć zaistnienia w Internecie, np. z własnym blogiem, sklepem internetowym, aplikacją czy portalem – na kursie nauczą się przekuwać te plany w działania!

W trakcie kursu poznają zarówno podstawy rządzące procesami wytwarzania oprogramowania, takiego jakim są serwisy działające w sieci, poznają język znaczników HTML, podstawy arkuszy styli CSS oraz podstawy języka Javascript, bez których to działanie i tworzenie nowoczesnych witryn WWW, byłoby niemożliwe. Uczestnicy uruchomią również swoje pierwsze, w pełni działające serwisy internetowe, wykorzystujące systemy do zarządzania treścią (Umbraco oraz WordPress).

Nie zabraknie też kilku słów na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz programistycznych (i hackerskich) sposobów pozwalających sobie z nimi radzić.

Zapisy na wakacyjne kursy poprzez stronę:

http://www.wowschool.pl/wydarzenia/wakacyjne-kursy-programowania-bialystok/

Zajęcia są płatne, a poprowadzą je doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów.

Informacja stworzona na podstawie materiałów prasowych Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

 

Komentarze