Mają dwa pierwsze miejsca! Młode baletnice z Białegostoku zachwyciły jury [ZDJĘCIA]

Ognisko Baletowe działające przy Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku prężnie zdobywa cenne nagrody. Młode artystki zajęły dwa pierwsze miejsca na 37. Międzynarodowym Festiwalu „Prague Stars”.

Uczestniczki Ogniska Baletowego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, pod kierownictwem artystycznym i choreograficznym Oksany Prus, dzięki ogromnemu wsparciu rodziców, zaprezentowały się na 37. Międzynarodowym Festiwalu – Konkursie Folkloru, Tańca i Muzyki „Prague Stars”.

Prezentowane utwory taneczne zachwyciły jury, które przyznało:

  • 1. miejsce w kategorii taniec klasyczny (grupa wiekowa mieszana 13-18 lat) – 2 dyplomy za dwie choreografie konkursowe;
  • 1. miejsce w kategorii taniec dziecięcy (grupa wiekowa 9-12 lat) – 2 dyplomy za dwie choreografie konkursowe.

Dzięki pasji i systematycznej pracy Ognisko Baletowe posiada liczne osiągnięcia – ostatnio na szczeblu międzynarodowym.

Ognisko Baletowe Domu Kultury „Śródmieście” działa od 1992 roku i realizuje zadania z zakresu edukacji tanecznej dzieci i młodzieży. Dzieci, zaczynając od rytmiki i techniki tanecznej, poznają elementy tańca klasycznego, charakterystycznego, teatralizacji i wokalu.

Do Ogniska Baletowego co roku uczęszcza około 80 dzieci w wieku 5-15 lat. Instruktorem, choreografem i kierownikiem artystycznym od 2016 r. jest Oksana Prus.

Ognisko aktywnie uczestniczy w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, na których młode baletnice zdobywają wysokie miejsca. Do sukcesów należy również zaliczyć osiągnięcia indywidualne – część baletnic to stypendystki prezydenta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej.

Red. PP, autorami fotografii są rodzice uczestniczek Ogniska Baletowego DK „Śródmieście”

Komentarze