,

Mural na terenie inwestycji w Białymstoku. Międzynarodowa firma zapłaci za najlepszy pomysł

Accolade – międzynarodowy inwestor w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych, przy współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej, ogłosił konkurs na projekt muralu, który ozdobi ścianę oporową na terenie inwestycji w Białymstoku. W trosce o najwyższy poziom artystyczny, organizator przedłużył termin nadsyłania zgłoszeń do 22 listopada 2020 roku.

– Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród studentów uczelni wyższych, jak i ich absolwentów. Przedłużając termin nadsyłania zgłoszeń mamy nadzieję na jeszcze większą dywersyfikację pod względem wyrazu artystycznego. Chcemy również, aby wszyscy ci, którzy są jeszcze niezdecydowani, mieli ten dodatkowy czas, aby rozważyć udział w konkursie – mówi Małgorzata Więcko z Accolade Poland.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektowanie muralu będącego w zgodzie z wartościami lub historią międzynarodowego inwestora Accolade. Jury, składające się z przedstawicieli firmy, jak również prodziekana ds. rozwoju i współpracy politechniki dr. inż. arch. Adama Jakimowicza oraz doktora sztuk pięknych Rafała Roskowińskiego, malarza muralisty, założyciela Gdańskiej Szkoły Muralu, wybierze projekty, które zakwalifikują się do drugiego etapu.

W kolejnym etapie, w skład jury wejdą najemcy białostockiego parku przemysłowego Panattoni Park Białystok. Artysta, którego dzieło zostanie wybrane przez najemców, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł oraz możliwość wzięcia udziału w realizacji muralu.

Mural zostanie wykonany wiosną przez zespół składający się ze zwycięzcy, studentów Politechniki Białostockiej, a nadzór nad procesem obejmie dr Rafał Roskowiński.

Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz konkursowy znajdujący się TUTAJ.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze