O czym pamiętać, wynajmując samochód? Rady i opinie ekspertów z Carfree

Car dealership.Young woman receiving car key from salesman.

Z usług wypożyczalni samochodów korzystamy coraz częściej przy okazji wyjazdów turystycznych, służbowych i innych. Wynajmując auto należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach. Jakich? Na to pytanie odpowiedzą eksperci z Carfree – ogólnopolskiej sieci wypożyczalni samochodów.

Formalności przy wynajmie samochodu

Nim skorzystamy z usług wypożyczalni samochodów, sprawdźmy kwestie formalne. Upewnijmy się, że firma działa legalnie i dokładnie zweryfikujmy umowę najmu. Nie omijajmy zapisów małym drukiem – może się okazać, że przeoczymy ważne informacje, np. o opłatach dodatkowych. Jeśli nie chcemy zostać nabici w butelkę, wybierzmy wypożyczalnię, w której umowa jest zapisana w sposób czytelny i niebudzący wątpliwości.

Elastyczne zasady

Wynajmując samochód, warto upewnić się, że wypożyczalnia jest elastyczna i otwarta na potrzeby klientów. Dotyczy to m.in. limitów, które często obowiązują w wypożyczalniach samochodów, np. limitu godzin czy przejechanych kilometrów. Jeśli nie jesteśmy pewni, ile czasu zajmie nam dojazd w wybrane miejsce bądź o której godzinie będziemy mogli samochód zwrócić, skorzystajmy z usług takiej wypożyczalni, która oferuje wynajem pojazdów bez tego rodzaju obostrzeń.

Cena i koszty

Planując wynajem samochodu, sprawdźmy, ile ta usługa będzie kosztować. W opinii ekspertów Carfree istotne jest nie tylko to, jaka cena widnieje w cenniku, ale także to, jakie są koszty dodatkowe, np. związane z tankowaniem, ubezpieczeniem czy podstawieniem pojazdu w wybrane miejsce. Zorientujmy się również, czy jest pobierana kaucja. W wypożyczalni Carfree szczegółowe informacje na temat kosztów wypożyczenia auta znaleźć można na stronie internetowej carfree.pl.

Bezpieczeństwo

Klientom wypożyczalni samochodów zależy nie tylko na przystępnych cenach, ale także na bezpieczeństwie. Właśnie dlatego wybierzmy taką firmę, która dysponuje flotą nowoczesnych, w pełni sprawnych technicznie samochodów. Upewnijmy się również, że w każdym momencie będziemy mieć możliwość kontaktu z obsługą, tak jak w wypożyczalni Carfree, która udostępnia czynną całą dobę infolinię.

Komfort

Wynajmując auto nie zapominajmy o własnym komforcie! Działające na rynku wypożyczalnie oferują najem małych, miejskich aut osobowych, samochodów rodzinnych, luksusowych i dostawczych. Wybierzmy taki pojazd, który w naszej opinii w największym stopniu sprosta naszym potrzebom i zapewni nam komfort i wygodne podróże. Jeśli na co dzień poruszamy się autem z automatyczną skrzynią biegów, wybierzmy samochód, który również ją posiada, a jeśli nasze auto jest niewielkich rozmiarów – postawmy na model o podobnych gabarytach.

Rozliczanie paliwa

Choć kwestia rozliczania paliwa jest ściśle związana z kosztami, zasługuje na osobną wzmiankę. Różne wypożyczalnie stosują odmienną politykę – najczęściej wypożycza się samochód zatankowany do pełna i oddaje również w pełni zatankowany lub płaci się za paliwo z góry, zwykle również za pełen bak. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, upewnijmy się, że wypożyczalnia zwróci nam pieniądze za paliwo, którego nie zostało wykorzystane – ta zasada nie obowiązuje w każdej wypożyczalni. Czasem wypożyczalnie wliczają również koszt paliwa w cenę wynajmu.

Do wypożyczenia samochodu należy się odpowiednio przygotować, dokładnie określając swoje wymagania i możliwości finansowe. Warto wcześniej stworzyć listę kryteriów, które zarówno wypożyczalnia, jak i auto muszą spełnić. Więcej o tym, o czym powinno się pamiętać, korzystając z usług wypożyczalni samochodów, przeczytać można w artykule: „Czym kierujemy się wynajmując samochód”.

Artykuł partnerski

Komentarze