Samochody dostawcze na minuty – nowa usługa w Białymstoku

BIG Carsharing rusza na północny wschód i wjeżdża do Białegostoku. W mieście wystartowała usługa CityBee, czyli wynajem aut dostawczych na minuty za pomocą aplikacji w telefonie. Siedem charakterystycznych biało-pomarańczowych fiatów Ducato jest już do dyspozycji w wyznaczonych strefach.

Idea carsharingu zmieniła sposób podróżowania w polskich miastach i zyskała już tysiące zwolenników. Czas na ciąg dalszy komunikacyjnej rewolucji, tym razem w Białymstoku. Z początkiem grudnia usługę BIG carsharingu uruchomił w mieście operator CityBee. Pierwsza partia siedmiu pojemnych Fiatów Ducato jest już do dyspozycji w wyznaczonych strefach na terenie miasta.

CityBee to rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują auta do dużego transportu. Zarówno dla osób fizycznych, które np. planują przeprowadzkę lub remont, jak i dla firm, które potrzebują większego samochodu tylko okazjonalnie i nie chcą ponosić kosztów zakupu lub leasingu.

Usługa CityBee z sukcesem zadebiutowała w stolicy na początku października. Następnie charakterystyczne biało – pomarańczowe dostawczaki pojawiły się na ulicach Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Śląska, Łodzi i Poznania. Teraz prawie jednocześnie wjeżdżają do Białegostoku i Lublina.

Kolejne lokalizacje to również rozszerzenie zasięgu formatu „free – floating”, który umożliwia podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu bez dodatkowych opłat.

CityBee oferuje przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 kilometrów nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co najważniejsze paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 bezpłatnych minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee będą dostępne w wyznaczonych strefach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego Volkswagena Craftera lub Fiata Ducato nie sprawi problemu. Duże rozmiary to duża przestrzeń ładunkowa, która w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi pozwala na łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych pakunków, np. blatu kuchennego o długości prawie 3,5 metra.

Nowoczesna i intuicyjna aplikacja CityBee jest dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Usługa CityBee jest już dostępna na terenie dziewięciu aglomeracji, gdzie do dyspozycji wypożyczających jest już 121 aut – Fiatów Ducato i Volkswagenów Crafter (stan na 4 grudnia 2018 roku):

  • Warszawa – 22 Fiaty Ducato i Volkswageny Crafter
  • Kraków – 17 Volkswagenów Crafter
  • Trójmiasto – 10 Volkswagenów Crafter
  • Wrocław – 12 Volkswagenów Crafter
  • Śląsk – 17 Volkswagenów Crafter
  • Poznań – 14 Fiatów Ducato
  • Łódź – 15 Fiatów Ducato
  • Lublin – 7 Fiatów Ducato
  • Białystok – 7 Fiatów Ducato

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze