Sieńko i Syn już od 30 lat buduje swoją markę na Podlasiu

Firma Sieńko i Syn, autoryzowany dealer Audi i Volkswagena, na podlaskim rynku motoryzacyjnym działalność rozpoczęła 30 lat temu. W tym czasie stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów dealerskich w regionie. To przedsiębiorstwo z tradycjami, które sukcesywnie buduje swoją pozycję, zwiększając z roku na rok grono zadowolonych klientów. Dziś obchodzi okrągły jubileusz, a właściciele stawiają na dalszy rozwój, inwestują i wciąż podnoszą poprzeczkę w zakresie jakości obsługi.

1 lipca 1990 r. Roman Sieńko, wraz z synem Jackiem, założyli firmę motoryzacyjną, kontynuując tym samym biznesowe tradycje rodzinne. Wówczas ekipa liczyła tylko 4 osoby.

Sieńko i Syn, to jedno z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw w regionie północno-wschodnim. Na początku, firma zajęła się sprzedażą samochodów FSO i FSM w przystosowanym do tego celu wynajętym budynku przy ul. I Armii WP.

Lata 90. to czas niezwykłej prosperity – zapotrzebowanie na auta było ogromne. Rekord dnia to 44 sprzedane samochody. W ciągu niespełna 1,5 roku sprzedaż wyniosła 1763 auta: Fiaty 125 i 126, Polonezy i Peugeoty.

Kolejny rok przyniósł decyzję, która zaważyła na dalszych losach firmy. W grudniu 1991 miało miejsce podpisanie umowy dealerskiej z ówczesnym importerem Kulczyk Tradex – na sprzedaż aut marek Volkswagen i Audi.

W 1992 firma rozpoczęła działalność przy ul. Wysockiego 65 – był to nowy rozdział w jej historii i dalszy, dynamiczny rozwój biznesu. W nowej lokalizacji powstał dział serwisu oraz dział sprzedaży części zamiennych, zmodernizowano stację paliw i stację kontroli pojazdów.
Krokiem milowym było otwarcie nowego obiektu przy ul. Wysockiego w grudniu 2001. Ten kompleks, całkowicie zgodny ze standardami producenta, to autoryzowany salon i stacja obsługi Volkswagena i Audi, który przez długie lata był wizytówką firmy. Budynek, jak na owe czasy, był na tyle ciekawy i innowacyjny, że otrzymał „Złotą Statuetkę” w VIII edycji Konkursu Budowa Roku w Regionie Północno – Wschodnim w kategorii Budownictwa Handlowo-Usługowego.

Dwa lata później miało miejsce naturalne, w przypadku wielu rosnących firm, przekształcenie w spółkę z o.o. To ważny moment w historii przedsiębiorstwa. W momencie przekształcenia firma Sieńko i Syn zatrudniała 48 osób pracujących w 8 działach.

Kolejne lata, to okres dynamicznego rozwoju, lat „chudych i tłustych”, oraz zdobywania cennych doświadczeń.

Dzisiaj Sieńko i Syn Sp. z o.o. to rozpoznawalna marka, a także liczący się pracodawca w regionie, który w chwili obecnej zatrudnia aż 100 osób. Otwarcie nowego obiektu (od 1 września – Audi Centrum Białystok, zbudowane według najnowszych technologii i standardów, znajduje się teraz w Porosłach, a przy ulicy Wysockiego nadal funkcjonuje Volkswagen wraz ze swoim dotychczasowym zakresem usług) w tak krótkim czasie to duży sukces, a kluczem do takiego sukcesu są ludzie i kultura organizacji oraz wartości, które są w DNA firmy: profesjonalizm, zorientowanie na klienta, zaangażowanie, etyka zawodowa, szacunek dla ludzi, szczerość w kontaktach międzyludzkich, entuzjazm, energia, kreatywność.

Takie podejście zostało niejednokrotnie zauważone. Sieńko i Syn to laureat licznych prestiżowych nagród za wysoki poziom usług, między innymi: Laureat Konkursu Związku Pracodawców i Przedsiębiorców „Dobra Firma 2020”, Pierwsze Miejsce w Polsce za Jakość w Sprzedaży (2019) i w Serwisie (2018).

Od 2019 „do gry” wchodzi już trzecie pokolenie – dzieci Jacka i Elżbiety Sieńko: Zofia i Mateusz. Mateusz zajął się planowaniem i nadzorem nad inwestycją, córka – Zofia – zajęła się projektem wnętrz.

Nowy obiekt Audi Centrum Białystok został zbudowany według koncepcji Martina Schmidta, głównego architekta Audi. Projekt budowlany wykonał dr iż architekt Robert Misiuk. Obiekt wykonany został według najnowszych technologii i standardów.

Polecamy: https://audicentrumbialystok.pl

Artykuł partnerski

Komentarze