Szykują się podwyżki od stycznia – znana sieć najwięcej da kasjerom. Jakie będą zarobki?

Od 200 do 250 zł – to skala wzrostu miesięcznych wynagrodzeń pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka od 1 stycznia 2022 roku. Najbardziej zwiększą się płace na stanowisku sprzedawca-kasjer. Podwyżki to kolejna dobra wiadomość dla pracowników sieci ogłoszona w krótkim czasie po specjalnych rabatach zakupowych, e-kodach oraz paczkach świątecznych.

Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych o około 8 proc., w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Od 1 stycznia 2022 roku ponad 60 tys. zatrudnionych przez największą sieć handlową w Polsce otrzyma podwyżki, na które sieć Biedronka w skali roku przeznaczy ponad 142 mln zł.

– Pragnę wyrazić moje wielkie uznanie i wdzięczność za gotowość naszych pracowników do reagowania na zmiany oraz umiejętność wykorzystania wszystkich możliwości, a także za zaangażowanie i odwagę, które wszyscy oni wykazują. Jestem dumny, że zespół Biedronki tworzą tak zaangażowani i profesjonalni ludzie, którzy zawsze są gotowi do podejmowania wyzwań – powiedział Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki.

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3 460 zł do 3 800 zł, a jeśli ma staż powyżej trzech lat – od 3 600 zł do 4 050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5 100 zł. Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3 800 – 4 100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4 650 – 4 950 zł. Mowa w każdym przypadku jest o kwotach brutto, co nie zmienia faktu, że są wyższe niż w wielu urzędach.

Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe, powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych, powiększające ich realne wynagrodzenia.

– To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym – podkreślił Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka wydała w tym roku dodatkowo ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników oraz ufundowała ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich i część współpracowników sieci otrzymało specjalne rabaty w wysokości do 1 000 złotych do wykorzystania podczas zakupów w sklepach sieci. Pracownicy dostali również dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów, również do wykorzystania na zakupy. Biedronka przygotowała też specjalne paczki świąteczne dla 77 tysięcy dorosłych oraz 75 tysięcy ich dzieci. Zatrudnieni otrzymali walizki wypełnione m.in. kompletami ręczników oraz kosmetyczkami i słodyczami. Paczki dla dzieci pracowników zostały podzielone na przedziały wiekowe: 0-2 lat, 3-6 lat, 7-10 lat i 11-18 lat. Znalazły się w nich zabawki, gry, elektronika, słodycze oraz przekąski.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze