Wiadomości dotyczące autoryzacji PIT to próba wyłudzenia pieniędzy. Sprawa zgłoszona ABW

Administracja skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS w sprawie autoryzacji przelewem złożonych elektronicznie PIT-ów, a korzystanie z usługi Twój e-PIT oraz systemu e-Deklaracje jest bezpłatne. Taką informację otrzymaliśmy z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Wiadomości SMS, będące próbą wyłudzenia pieniędzy od podatników, mogą otrzymywać mieszkańcy województwa podlaskiego.

Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości SMS, które trafiają do podatników i nawołują do autoryzacji płatnym przelewem PIT-ów złożonych przez internet. Nadawca grozi w nich również grzywną za niezłożenie podpisu.

Wiadomości są próbą wyłudzenia. Usługi resortu finansów Twój e-PIT oraz e-Deklaracje do składania zeznań drogą elektroniczną są bezpłatne – podkreśla Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Informuje przy tym, że sprawa została zgłoszona do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a także e-maili zawierających podejrzane linki – kliknięcie w nie może spowodować zainstalowanie w komputerze złośliwego oprogramowania.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze