Wybieramy dewelopera — na co zwracać uwagę?

fot. Eactive

Kupno wymarzonego mieszkania jest celem wielu osób. Jednak jak się okazuje, kiedy już dochodzi do chwili, kiedy stać nas na taki wydatek, musimy poczynić naprawdę wiele kroków. Wszystko po to, aby dokonany przez nas wybór był w pełni przemyślany i satysfakcjonujący. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wybór odpowiedniego dewelopera, który pokieruje nas w tej niezwykle istotnej decyzji. Zatem trzeba koniecznie zdawać sobie sprawę, na jakiej podstawie warto wybierać konkretnego specjalistę do spraw sprzedaży mieszkań, aby nie żałować w przyszłości.

Czy naprawdę warto korzystać z usług dewelopera?

Niestety prawda jest taka, że dziś wiele osób zwraca uwagę głównie na to, aby zarobić za wszelką cenę. Tym samym nie trudno znaleźć oferty, w których można kupić mieszkanie sprzedawane przez oszusta. Wynika to z tego, że mieszkanie ma jakąś wadę konstrukcyjną. Takich sytuacji jest naprawdę wiele, dlatego koniecznie trzeba uważać, aby nie odebrać sobie marzeń i przy okazji pieniędzy. Odpowiednio wybrany deweloper sprawi, że jakiekolwiek ryzyko zniknie. Dlatego też zdecydowanie opłaca nam się skorzystać z jego usług. Inną sprawą jest również to, że oddając deweloperowi poszukiwanie mieszkania do kupna, nie tracimy dodatkowo czasu. Tym samym nie tracimy czasu na poszukiwania. Właśnie dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób młodych, które nie mają doświadczenia związanego z kupnem mieszkania. Podobnie zresztą osoby starsze, dla których mogą to być chwilę zbyt dużego stresu. Doświadczony deweloper jak np. apm-development.com.pl/ może pomóc ze wszystkimi ewentualnymi problemami.

Czym kierować się wybierając dewelopera?

W gruncie rzeczy nie trzeba trafić jedynie na podejrzaną ofertę sprzedaży mieszkania. Taki sam problem może wiązać się z samym wyborem dewelopera. Dlatego też musimy być bardzo czujni i koniecznie zwracać uwagę na kilka kwestii.

Aspekty, które musi posiadać wiarygodny deweloper

  • nie da się ukryć, że dobry deweloper, to sprawdzony deweloper. Nie jest to może żelazna zasada, jednak warto się nią kierować. Tym samym analizie powinna podlegać zarówno kwestia ilości dotychczasowych klientów, jak i długość działania na rynku.
  • konieczne jest poczytanie opinii dewelopera, którego bierzemy pod uwagę. Oczywiście w czasach, kiedy marketing szeptany jest tak rozwinięty, nie opłaca się kierować jedynie tym aspektem, ale warto zwrócić na niego uwagę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaczerpnięcie opinii wcześniejszych klientów danego dewelopera.
  • warto sprawdzić, czy deweloper faktycznie posiada firmę, najlepszym sposobem jest sprawdzenie w KRS lub też w CEIDG.
  • wiele osób zwraca uwagę także na współpracę dewelopera z bankami. Warto zatem zapytać o tę kwestię, aby dokładnie widzieć, czy można liczyć na pomoc w tej kwestii.
  • przekazywanie klientowi, jak największej ilości szczegółów związanych z projektami itd. może odegrać niebagatelną rolę. Dlatego również przy tym aspekcie nie można przejść obojętnie,
  • nie można też ominąć członkostwa w Polskim Związku Firm Deweloperskich, gdyż ten aspekt mocno podnosi wiarygodność firmy.

 

Artykuł partnerski 

 

Komentarze