Wyjątkowa szczodrość w trudnych czasach

Suwalska spółka Malow, producent mebli metalowych, przekazała darowiznę w wysokości 200 tysięcy złotych na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup analizatora laboratoryjnego oraz przygotowanie pracowni do badań prób w stronę koronowirusa.

Rada nadzorcza i zarząd firmy Malow Suwałki podjęły decyzję o przekazaniu 200 tysięcy złotych suwalskiemu szpitalowi na zakup analizatora laboratoryjnego oraz przygotowanie pracowni do badań prób w stronę koronawirusa (SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 – red.). Decyzja ta została podyktowana społeczną odpowiedzialnością biznesu, przyjętą jako element długofalowej strategii spółki. Żyjemy w lokalnej społeczności. Tu mieszkamy, pracujemy. Tu żyją nasi pracownicy, nasze rodziny i dzieci. Dobro ich wszystkich leży nam na sercu i to dla nich wspieramy lokalne potrzeby, szczególnie te ważne dla naszego życia i zdrowia. A obecna sytuacja jest wyjątkowa i wymaga szybkich i znaczących decyzji. W myśl hasła naszej drużyny siatkarskiej #RazemMożemyWięcej, solidaryzujemy się z potrzebującymi i jesteśmy otwarci na lokalne potrzeby – mówi Henryk Owsiejew (na zdjęciu z prawej), przewodniczący rady nadzorczej Malow.

 

Za wkład i zaangażowanie w pomoc placówce firmie podziękowali przedstawiciele Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Dziękujemy, że w tych trudnych chwilach możemy liczyć na państwa. Szpital w chwili obecnej wszelkie środki, jakie posiada, poświęca na walkę związaną ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywoływanej wirusem SARS-CoV-2, zwanej COVID-19. Niestety środków jest coraz mniej, dlatego tak nieoceniona jest pomoc z państwa strony – napisali do władz suwalskiego przedsiębiorstwa.

Jednocześnie w piśmie skierowanym do firmy szpital nie ukrywa, że potrzebuje dalszej pomocy w każdej postaci, m.in. mebli czy środków ochrony osobistej, wykonywanych przy użyciu drukarek 3D. Przydadzą się przyłbice, które są jednym z najskuteczniejszych środków ochrony osobistej, wózki do przewożenia leków czy szafy do ich przechowywania. Obecnie placówki chce zaadaptować pomieszczenia Medycznego Laboratorium Mikrobiologicznego, celem powstawania pracowni do wykonywania badań w kierunku koronawirusa i choroby COVID.

Piotr Walczak, fot. Szpital Wojewódzki w Suwałkach

Komentarze