Wyzwanie dla przedsiębiorczych uczniów. Za pomysł na firmę mogą wygrać indeks na studia

Grafika promująca konkurs

Ruszyła 4. edycja ogólnopolskiego konkursu „Biznes za milion” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Można w nim wygrać cenne nagrody rzeczowe i indeks na studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej już po raz czwarty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski do udziału w konkursie, w którym liczy się zdolność do kreatywnego myślenia. Zadaniem uczestników jest bowiem stworzenie biznesplanu na uruchomienie własnej firmy za milion złotych.

Pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach uczniowie mają opisać swój pomysł na przedsięwzięcie biznesowe – wybór branży, produktu czy też usługi zależy wyłącznie od ich kreatywności. Ważne jest jednak to, żeby swoją pracę zgłosić na specjalnym formularzu konkursowym, który z myślą o młodych rekinach biznesu przygotowali specjaliści z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Autorzy najlepszych prac wygrają indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, smartfon iPhone, tablety iPad i inne atrakcyjne nagrody. Jest o co powalczyć.

Laureaci konkursu będą mogli wybrać jeden spośród sześciu kierunków studiów oferowanych przez wydział. To logistyka, zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie i inżynieria usług, turystyka i rekreacja.

W ubiegłorocznej edycji konkursu uczniowie zgłosili aż 21 projektów – zwyciężył Przemysław Perkowski, uczeń Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

W 4. edycji konkursu prace uczestników będą przyjmowane do 3 grudnia 2023 roku. Finał i wręczenie indeksów oraz nagród odbędzie się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej w piątek 15 grudnia 2023 roku.

Komplet informacji znajduje się na stronie internetowej www.milion.pb.edu.pl.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze