Musicie to przetestować. System sygnalizacji zajętości parkingu w Galerii Jurowiecka

vipark
zdjęcie zrobione iPadem

System sygnalizacji zajętości parkingu to rozwiązanie sprawdzone w warszawskich Złotych Tarasach. Zielone światło – miejsce jest wolne, czerwone światło – parking jest zajęty.

System sygnalizacji zajętości parkingu w Galerii Jurowiecka w Białymstoku

Podziemne parkingi w galeriach handlowych, mają to  do siebie, że można spędzić na nich „pół dnia”, w poszukiwaniu wolnego miejsca. Od 10 lat w Polsce sprawdza się intuicyjny system sygnalizacji zajętości parkingu. Od kilku tygodni pierwszy taki system działa w Galerii Jurowiecka. Działa, to mało powiedziane. To rozwiązanie świetnie się sprawdza i zauważy to każdy kto, choć czasami, odwiedza jakąkolwiek galerię handlową lub sklep wielkopowierzchniowy z parkingiem podziemnym. Podobne rozwiązania znajdziemy w warszawskich Złotych Tarasach czy Galerii Katowickiej.

System sygnalizacji zajętości parkingu – jak to działa

galeria jurowiecka bialystok
Zdjęcie zrobione iPadem

Optymalne wykorzystanie dostępnych miejsc parkingowych, wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń i systemów. Idealnym uzupełnieniem jest system wskazywania wolnych miejsc. System ułatwia korzystanie z parkingu, powodując, że ruch aut staje się bardziej płynny. W przypadku braku wolnych miejsc, kierowcy mogą z wyprzedzeniem podjąć decyzję o zmianie trasy. Dzięki temu rozwiązaniu szybciej znajdujemy miejsce parkingowe – sprawnie i bez zbędnego stresu.

Przekłada się to na wygodę klientów, mniejsze zużycie paliwa, czystość powietrza i mniejsze zużycie energii na wentylację parkingu – informuje nas Jarosław Żelazo, koordynator najemców w Galerii Jurowiecka.

Pozytywnym efektem jest też wykorzystanie miejsc położonych w zaułkach parkingu. Dzięki zastosowaniu tablic alejkowych, ruch kierowany jest z wyprzedzeniem do odpowiednich sektorów parkingu.

wolne miejsca parkingowe vipark
Zdjęcie zrobione iPadem

Komentarze